Byl na odchodu, ale zůstává. Útočník Preisinger pokračuje v Plzni

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

26. července 2018, 11:18

Václav Jáchim

Původně se zdálo, že se po třech sezonách rozloučí a Plzeň vymění za jiné angažmá. Nakonec ale Miroslav Preisinger zůstává. Jak vedení Škody uvedlo na svém webu, slovenský útočník s reprezentačními zkušenostmi bude i nadále členem kádru Západočechů.

Nový fanshop

Po minulé sezoně vypadalo všechno trošku jinak. Preisingerovi (na snímku v souboji s Martinem Nečasem) skončila smlouva a zdálo se, že zamíří jinam. V Plzni strávil tři sezony, během nichž sehrál 150 extraligových utkání, vstřelil 12 branek a zaznamenal 28 nahrávek.

Nakonec ale pokračuje, klub potvrdil, že se s účastníkem šampionátu dvacítek 2011 dohodl na další spolupráci. "Vyskytly se nějaké problémy se zdravotním stavem Ryana Hollwega a po odchodu Filipa Přikryla jsme chtěli ještě doplnit kádr," uvedl na webu Škody sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Talentovaný Přikryl by měl hrát za juniorský tým Saint John Sea Dogs, který ho získal v červnovém CHL Import Draftu. V ofenzivě Plzně se i s ohledem na na zmíněné nejasnosti u Ryana Hollwega objevila volná místa. Jedno z nich obsadí Preisinger, jenž v minulém ročníku stihl za Škodu 45 duelů nejvyšší soutěže (včetně play off), jeden gól a deset nahrávek.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

"Miro u nás tři roky byl a odvedl velmi solidní práci, je platným hráčem i pro defenzivní práci a oslabení. Spolupráci vítal a byl rád, že bude opět součástí týmu," doplnil Vlasák na adresu sedmadvacetiletého rodáka z Bratislavy..

Hokejisté Plzně se tento týden už připravují společně na ledě, počátkem srpna se zapojí také zámořští hráči Nick Jones a Conor Allen. Klub by měl co nevidět představit nového brankáře, podle vyjádření trenéra Ladislava Čiháka má být ve hře příchod prozatím nejmenovaného slovenského gólmana. Spekuluje se o Jánu Lacovi.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz