Byli jsme naštvaní, ale pochopili jsme to, vypráví Rohlík za Dynamo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Pardubic prožívali výbornou sezonu, když skončili druzí v turnaji O Pohár DHL a následně si bezpečně vybojovali účast v play off DHL Superpoháru. Velkou měrou k tomu přispěl i Ondřej Rohlík, který po bodové stránce zažil nejlepší ročník. Bohužel však nejen pro něj skončil moc brzo.

Chance liga na Hokejka TV

Ondro, jakou jste měl sezonu?
Z mého pohledu byla vydařená, ale dařilo se nám i po týmové stránce. Z toho se pak odvíjí, že se dařilo i mně. Na ledě jsem se cítil dobře a bez stresu, snažil jsem se hrát, jak nejlépe jsem mohl. Zdálo se mi, že více kluků mělo nejlepší sezonu za dobu, co byli v Pardubicích.

Čemu za to vděčíte?
Sešli jsme se dobrá parta a v kabině jsme se všichni mohli obrátit na každého. To se po tom projevovalo na ledě. Měli jsme tři vyrovnané lajny, které dokázaly rozhodnout zápas.

Byla pro vás zatím nejlepší v mládeži?
Po bodové stránce určitě a po týmové taky, protože jsme dosáhli dobrého úspěchu. V turnaji O Pohár DHL jsme skončili druzí a měli jsme dobře nakročeno i v Superpoháru. V play off si myslím, že bychom došlo daleko. Takže to byla zatím nejlepší sezona.

„Sešli jsme se dobrá parta a v kabině jsme se všichni mohli obrátit na každého. To se po tom projevovalo na ledě.“

O to více vás asi mrzí předčasný konec, že?
Jo, jo, mrzí mě to hodně, protože jsem play off hrál naposledy ve starším dorostu, kdy jsem nebyl úplně v nejlepší pozici. Teď jsem měl pozici v týmu lepší, takže jsem se hodně těšil. I tým se těšil, protože jsme cítili, že bychom mohli dosáhnout nějakého úspěchu. Když už jsme došli takhle daleko…

Jak vysoké jste měli cíle?
Určitě jsme se chtěli dostat přes první kolo, které by ale nebylo vůbec lehké. Plzeň má dobrý tým, ale vizi jsme měli takovou, že chceme vyhrát. Věřili jsme si na to, protože jsme byli dobrá parta. Měli jsme dobrou obranu a gólman měl výbornou sezonu. Obrana byla základ úspěchu.

Ondřej Rohlík

Ondřej Rohlík | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Všechno se rozhodlo těsně před vypuknutím vyřazovacích bojů. Jak probíhal čtvrtek u vás?
My jsme měli ráno normálně rozbruslení před zápasem jako před každým. Potom jsme sledovali, jestli Hradec začíná v Karlových Varech hrát. Pořád jsme se báli, protože bylo více a více hodin a Hradec nehrál. Začínalo nám v hlavách běžet, že už se hrát nebude. Byli jsme z toho zklamaní.

Co jste probírali v kabině?
Někteří říkali, že jsou naštvaní, protože to byla vydařená sezona. Létaly hlášky, že jsme to mohli dohrát, protože nezbývalo tolik zápasů do konce. Ale většina kluků to pochopila, když nastala situace taková, jaká je, ale všichni jsme byli naštvaní, že to tak dopadlo.

„Někteří říkali, že jsou naštvaní, protože to byla vydařená sezona. Ale většina kluků to pochopila, když nastala taková situace.“

Zaskočil vás takový vývoj?
Hodně, nečekal jsem, že se ten virus bude takhle rychle rozvíjet. Co se týče ve spojení se sportem, nevím, co si mám myslet. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Ale pro mě je to určitě špatně, protože nebudu mít co dělat. Nebudu moct koukat na hokej ani na fotbal.

Napadlo, že se může stát takový scénář připomínající katastrofické filmy?
Vůbec nic takového mě nenapadalo. Nevěděl jsem, že by něco takového mohlo ohrozit svět. Nečekal jsem to. Jsem teď jenom doma, protože jsou uzavřená sportoviště a nesmí nás být více než třicet pohromadě. Takže jsme všichni doma a netrénujeme.

„Vůbec nic takového mě nenapadalo. Nevěděl jsem, že by něco takového mohlo ohrozit svět. Nečekal jsem to.“

Co teď budete dělat?
Já budu maturovat na obchodní akademii, takže nám učitelky poslaly nějaké materiály, abychom studovali doma. Budu maturovat z češtiny, angličtiny, ekonomiky a účetnictví, na které hodně apelují. Z toho mám docela strach, ale snažím se připravovat, co to jde. Jinak hraju na playstationu nebo koukám na filmy.

Po sportovní stránce: Jak bude těžké napasovat letní cyklus na takhle atypickou sezonu?
No, buď začneme letní přípravu dřív, nebo budeme muset sami na sobě individuálně pracovat doma. To uvidíme až podle toho, jak se to bude vyvíjet kolem viru. Mám staršího bráchu, takže spolu občas něco děláme, on je dost na cvičení, takže mě do práce donutí, i když bych to zvládl i sám. Ale je dobré, že mě dokope. Máme doma i branku, takže střílíme a hecujeme se.

Jaký máte spolu vztah?
Řešíme spolu hodně věcí a máme spolu dobrý vztah. Hokej je pro nás nejdůležitější, ale dokážeme se bavit i o jiných věcech. Poprvé jsem byl vlastně s bráchou na ledě, když mi byly tři roky. Od té doby je to i můj vzor a vždycky k němu vzhlížím.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz