Byli jsme nervózní a nedokázali si přesně přihrát, smutní Jordán

Michal Jordán | Foto: Jan Beneš, Český hokej

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Smolařem čtvrtfinálového zápasu se Spojenými státy byl obránce Michal Jordán. Byl na ledě u dvou ze tří inkasovaných branek a první gól padl po nešťastném odrazu puku od jeho brusle. Češi si za celý zápas nedokázali vytvořit souvislejší tlak a v nejdůležitějším zápase sezony nevstřelili ani jedinou branku.

„Určitě to nebylo povedené čtvrtfinále. Nevstoupili jsme do zápasu dobře. To, co jsme si říkali, nevyšlo. Američané byli lepší po celou první třetinu a když se nedá gól, tak se nedá pomýšlet na vítězství,” krčil rameny po zápase smutný Jordán.

Nehráli jste proti USA příliš pasivně?
V první třetině jsme byli hodně pasivní. Ve druhé se to trochu zlepšilo, ale už jsme na to nedokázali navázat ve třetí části. Američané využili šance, které měli.

Co jste se snažili po první nevydařené třetině změnit?
Po první třetině jsme si říkali, že se musíme snažit otáčet puky nahoru. Nenahrávat pořád zpátky, ale snažit se tlačit dopředu. To se ve druhé třetině zlepšilo, ale i tak jsme dostali gól. Trenéři se pak snažili před třetí třetinou proházet lajny, ale už to bohužel k ničemu nevedlo.

Ve 29. minutě jste dostali od Spojených států druhou branku. Byla zlomová?
Asi to tak mohlo být, ale i po ní jsme ještě věřili a řekli si, že budeme bojovat až do konce a musím s čistým svědomím říci, že jsme tam nechali všechno.

„Musím s čistým svědomím říci, že jsme tam nechali všechno.“

Dali jste do zápasu všechno, ale ani to nestačilo, abyste byli Spojeným státům vyrovnaným soupeřem. Jak se to kouše?
Takový je někdy sport. Připravovali jsme na zápas pečlivě, všichni jsme do toho chtěli dát maximum, ale byli jsme hodně nervózní, odskakovaly nám puky a nedokázali jsme si přesně nahrát.

Vy sám jste byl u první branky soupeře, když se od vaší brusle odrazil puk nešťastně do Vejmelkovy sítě…
Říkali jsme si, že bychom chtěli dávat nějaké škaredé góly a pak se to přihodilo nám. Snažil jsem jen vytlačovat hráče od branky a hlídat, aby neměl hokejku na ledě a bohužel se puk odrazil od Dvořkovy brusle do mojí a od ní to skončilo v bráně. Musím ocenit, že Američané se tlačili před branku, což nám v zápase naopak chybělo.

Šancí měl český tým za celý zápas hrozně málo. Snad Roman Červenka nebo Dominik Kubalík měli nějaké náznaky z křídla, ale jinak tam nebylo téměř nic…
Před zápasem jsme doufali, že to z naší strany bude lepší a že si těch šancí vytvoříme víc, ale bohužel to bylo tak, jak říkáte. Kdyby nám tam něco spadlo, tak bychom se možná teď bavili jinak, ale gól jsme dát nedokázali.

Na šampionátu vás decimovala zranění, když vypadli Sedlák s Chytilem. Měl ten tým na víc, než dosáhl?
Skupinovou fázi jsme zvládli celkem dobře. Poslední dva zápasy jsme prohráli, ale věděli jsme, co máme zlepšit. Zranění nám nepomohla, ale určitě se na to nechceme vymlouvat. Snažili jsme se hrát co nejlépe i za ty kluky, kteří vypadli a nemohli tu s námi být do konce. Přijeli Lenc se Zohornou, nebyli v lehké situaci, ale také to tvrdě odmakali.

„Je to pořád o tom zvládnout čtvrtfinálový zápas. Loni se nám to v Tampere podařilo, letos to bohužel nevyšlo.“

Vzhledem k vyřazení Švýcarů skončí Česko na světovém šampionátu na osmém místě, což je nejhorší umístění na mistrovství světa v historii. Co na to říkáte?
Nevím, co k tomu říct. Je to pořád o tom zvládnout čtvrtfinálový zápas. Loni se nám to v Tampere podařilo, letos to bohužel nevyšlo.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz