Bývalý hráč NHL dorazí do Poruby. Přípravu zpestří kouč, jehož chválí i Perry

Na kontě má 114 utkání a 20 gólů v NHL, Rob Schremp si zahrál i v několika evropských soutěžích. Před dvěma lety ukončil kariéru a nyní patří k vyhledávaným koučům pro rozvoj individuálních dovedností. Za měsíc dorazí předat zkušenosti do prvoligové Poruby!

President Cup 2020

Zástupci klubu HC RT TORAX o tom informují na svém webu. Schremp by měl v Porubě pobývat od 3. do 6. srpna, zúčastní se několika tréninků jednoho z favoritů příštího ročníku Chance ligy, který přípravu na ledě zahájí 20. července.

Schremp bude zajímavým osvěženém tréninků mužstva, jež vedou trenéři Výborný, Janeček a Pavlačka. Americký útočník v minulosti nastupoval za Edmonton, New York Islanders či Atlantu, ruskou Kontinentální ligu okusil v lotyšském Dinamu Riga. Na pažbě má rovněž angažmá ve Švédsku, Německu,. Švýcarsku či v EBEL.

Před dvěma lety, kdy Schremp skončil v rakouském Salcburku, byl ve hře jeho přesun do hradeckého Mountfieldu. Východočeši tehdy řešili jeho příchod společně s Američanem Peterem Muellerem, který následně posílil Kometu. Schremp se rozhodl ukončit kariéru a dal se na dráhu trenéra.

Nyní reprezentuje hokejovou společnost 44 VISION, v Porubě představí metody intenzivního koučinku, který rozvíjí hráče po všech stránkách osobnosti. Na ledě i mimo něj. „Jsem velice rád, že se Poruba jako prozatím jediný český klub dostane do rukou nejen Roba Schrempa, ale vstřebá celý koncept 44 VISION,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Pavel Hinner.

Ačkoli se účastník MS dvacetiletých 2004 a 2005 věnuje práci hokejového kouče krátce, v zámoří se dostal do širokého povědomí. „Je až mimořádné vidět utkání tak, jak na ně nahlíží Rob. Jen málokdo má takovou vizi jako on. Natočil jsem s ním několik klipů pro útočníky a všem hráčům můžu tuto platformu doporučit – zvlášť chtějí-li posunout ofenzivní hru na vyšší úroveň," uvedla kanadská hvězda Corey Perry.

Hokejisté Poruby se mohou těšit na několik intenzivních tréninků pod vedením Roba Schrempa, jeho metody pozná i tamní mládež. Čtyřiatřicetiletý kouč přijede k účastníkovi Chance ligy v rámci spolupráce se společností Unlimited Sports Management, která ho v průběhu hráčské kariéry zastupovala.

„Obecně bude rozebírat utkání, a to i takzvaným videokoučinkem. Ale zaměří se také na přesilovky, oslabení, obecně na ice skill metodu. A v závěru na samotné bruslení," doplnil Pavel Hinner.

Kádr HC RT TORAX Poruba 2011

Brankáři:
Frederik Foltán, Jiří Matoušek, Ervins Muštukovs, Marek Slíž.

Obránci:
Filip Dundáček, Tomáš Pastor, Dominik Rudl, Marek Slavík, Petr Šendera, Jakub Teper, Patrik Urbanec, Dušan Žovinec, Lukáš Kozák.

Útočníci:
Jiří Brodek, Lukáš Endál, Daniel Häring, Michal Hlinka, Michal Hotěk, Jan Hudeček, Tomáš Jáchym, Petr Kanko, Jan Káňa, Markus Korkiakoski, Marek Sikora, Petr Stloukal, Marek Špaček, Radim Toman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz