Bývalý kouč Ocelářů a Pirátů zůstává na Slovensku. Povede Liptovský Mikuláš

Foto: sport.aktuality.sk

3. července 16:01

Václav Jáchim

V minulosti vedl třinecké Oceláře nebo Piráty z Chomutova, poslední dobou působí Josef Turek na Slovensku. Osmačtyřicetiletý trenér nedávno ukončil angažmá v Detvě, ovšem u našich východních sousedů pokračuje – byl jmenován novým šéfem Liptovského Mikuláše.

President Cup 2020

Jak vedení klubu uvedlo na svých stránkách, obě strany se dohodly na spolupráci a Turek v příštím ročníku slovenské Tipsport extraligy povede další tamní tým. Jeho asistentem bude někdejší slovenský reprezentant Pavol Paukovček.

„Pevně věříme, že pan Turek zúročí zkušenosti a pomůže nám k lepšímu postavení v tabulce, než tomu bylo v minulé sezoně. Vedení klubu také doufá, že impuls v podobě nového trenéra pomůže po sportovní stránce i mladým odchovancům, kteří budou tvořit základ mužstva," uvádějí zástupci týmu MHk 32 na svém webu.

Josef Turek pracuje na Slovensku delší dobu. Dosud měl na povel Detvu, kde skončil, u mužstva ho následně nahradil Ernest Bokroš. Někdejší útočník Plzně, Sokolova, Vsetína, Karlových Varů či Komety v minulosti vedl tři roky Zvolen a poté Trenčín, hlavním koučem Detvy byl od ročníku 2017-18.

Někdejší trenér české reprezentační šestnáctky působil jako asistent prvního týmu ve Zlíně (sezona 2011-12), načež převzal třinecké Oceláře. V ročníku 2013-14 stál Turek na střídačce Chomutova, na kontě má také zkušenosti s prací u mládeže ve Vsetíně, pražské Slavii či ve Slovanu Bratislava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz