Bývalý obránce Vítkovic dál kotví v Německu. Přesun hlásí bard z Opavy

Foto: eishockey-magazin.de

4. července 14:06

Václav Jáchim

Německé soutěže jsou bohaté na odchovance tuzemského hokeje, patří mezi ně i dva obránci, kteří v minulosti hráli za Vítkovice. Werner Hartmann (na snímku) brzy přidá už třetí sezonu v Rostocku, Daniel Vilášek je čerstvou posilou týmu Passau Black Hawks

Generali Česká Cup

Oba si za Vítkovice zahráli už dřív, poslední dobou kotví u našich západních sousedů. Werner Hartmann odešel do Německa v létě 2014 – nejprve nastupoval za GEC Ritter Nordhorn, poté pobyl u Hannovwe Indians. Následovaly dvě sezony v Essenu, teď má za sebou stejně dlouhé období ve službách Rostocku.

Jednatřicetiletý ostravský rodák kluby měnit nebude, jak Piranhas uvedli na svém webu, Hartmann s vedením týmu uzavřel novou smlouvu a mezi mantinely třetí německé soutěže přidá další ročník.

„Werner je svědomitý sportovec, který jde vždy příkladem v přístupu, disciplíně a motivaci. Jeho pokračování v Rostocku udělá našim fanouškům radost," uvedli zástupci klubu na svých stránkách. Během minulé sezony sehrál Hartmann za Rostock 46 utkání (včetně play off), zaznamenal 2 góly, 12 asistencí a 75 trestných minut.

Novou hokejovou adresu bude mít naopak Daniel Vilášek. Čtyřicetiletý bard původem z Opary hraje na německých kluzištích už od sezony 2003-04, kdy přešel z prvoligové Kadaně do Freiburgu. Němci si jeho příjmení upravili na Wilaschek, ostřílený bek má tamní licenci a roky odváděl v mnoha klubech skvělou práci.

Po působení ve Freiburgu, Essenu, Crimmitschau, Bremerhavenu či Kasselu se na delší dobu usadil ve Weidenu, odkud loni přešel do Essenu. Jak informuje web eishockeynews.de, Vilášek je nyní čerstvou posilou ambiciózního nováčka třetí nejvyšší soutěže z Passau

Tamní Black Hawks ulovili také našince Jakuba Šrámka a Pavla Písaříka, rozloučili se naopak Jihočeši Martin Parýzek s Petrem Šulčíkem. Vilášek má pomoci zkušenostmi v obraně, novou tváří je také jiný odchovanec tuzemského hokeje Miloš Vavruša.

„Kvalita se nedá definovat věkem," řekl o čtyřicetiletém Viláškovi sportovní ředitel Christian Zessack. „Potřebujeme vyvážený tým. Věřím, že jsme na správné cestě," přidal závěrem na klubovém webu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz