Bývalý útočník Zlína či Vsetína setrvá v Anglii. Přidá už šestou sezonu

Foto: facebook.com/MKLightningIHC

11. července 19:44

Jan Šimek

Zkušený český útočník Robin Kovář spojil svou nejbližší budoucnost s anglickým celkem Milton Keynes Lightning. V klubu, který působí ve druhé nejvyšší soutěži, strávil i závěr uplynulé sezony. Teď s ním prodloužil spolupráci o další rok.

Generali Česká Cup

„Kovy je obrovsky oblíbený v šatně. Je to borec, který tady není kvůli svým osobním statistikám nebo oceněním. Chce pořád vyhrávat. Žene ho dopředu touha být úspěšný – na ledě i mimo něj,“ těší hlavního trenéra týmu Lewise Clifforda.

Šestatřicetiletý hokejista rozehrál minulou sezonu za Bracknell Bees, v jehož dresu odehrál 12 utkání s bilancí šesti branek a pěti asistencí. Pak se přesunul k Lightning a parádně se ukázal hned v prvním duelu, kdy nahrál na čtyři góly.

Šikovný útočník, jenž si zahrál také v Kanadě, Nizozemsku, Maďarsku či Kazachstánu, celkem nastoupil za Milton Keynes k 18 zápasům. Nastřílel v nich 14 branek a na dalších 22 jich nahrál. 

„Jsem rád, že jsem součástí této organizace a udělám vše, co je v mých silách, abych týmu pomohl dosáhnout nejvyšších cílů,“ hlásí Kovář, který má před sebou už šestou sezonu v Anglii. V Česku oblékal dres Vsetína, Zlína, Valašského Meziříčí, Havířova, Třebíče, Komety, Šumperka či Ústí nad Labem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz