Céčko, čtyři body a rekord! 45 dní bez gólu? Nic to se mnou nedělalo, líčí Lakatoš

Dominik Lakatoš | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice rázně odčinily předchozí porážku s Českými Budějovicemi, Karlovy Vary smetly 6:1 a vytvořily nový klubový rekord v počtu bodů získaných v základní části! Ofenzivní choutky druhého celku tabulky řídil Dominik Lakatoš, který se blýskl čtyřmi body za gól a tři asistence.

„Moje pocity jsou teď úplně vedlejší. Už se připravujeme na play off a tam bude důležité, jak dokážeme zvládat zápasy. Že jsme vyhráli a udělal jsem nějaké body, je sice fajn, ale už mám hlavu nastavenou trošku jinde,“ přiznává 25letý útočník.

Ten měl při absenci Lukáše Krenželoka na hrudi kapitánské céčko, se kterým odehrál zatím bodově nejpovedenější zápas sezony. Pro své spoluhráče připravil hned tři trefy a navrch se i gólově prosadil, ve vlastním oslabení zvyšoval na 3:0.

„Přišel jsem k tomu jak slepý k houslím,“ směje se Dominik Lakatoš. „Špatně si to nahráli, ale pro mě dobrý odraz. Jel jsem sám na gólmana a čekal už jenom na jeho pohyb, s obrovským štěstím to tam nakonec přes beton propadlo,“ popisuje.

Vítkovický kanonýr tím ukončil své střelecké trápení. Na svou sedmnáctou branku v sezoně čekal od 10. ledna, dlouhých 45 dní. Naprázdno vyšel v jedenácti po sobě jdoucích utkáních. „Ale vůbec nic to se mnou nedělalo,“ prozrazuje Lakatoš.

„Když se vám střelecky nedaří, je to spíš o tom, jak to pojmete a dokážete se s tím vypořádat v hlavě. Dělal jsem všechno stejně. Neřešil jsem, že teď už ten gól dát musím. Věřil jsem, že to přijde. A přišlo to teď proti Karlovým Varům,“ dodává.

„Když se vám střelecky nedaří, je to spíš o tom, jak to pojmete a dokážete se s tím vypořádat v hlavě. Dělal jsem všechno stejně. Neřešil jsem, že teď už ten gól dát musím. Věřil jsem, že to přijde. A přišlo to.“

Vítkovice si po vítězství 6:1 polepšily už na 95 bodů a vytvořily nový klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části, a to ještě mají před sebou další tři duely. Dosud nejvíc bodů (92) zaznamenaly shodně v sezonách 2010/11 a 2017/18.

„Věděli jsme, o co hrajeme, že můžeme překonat rekord. Ale že by nás to nějak svazovalo? To se říct nedá. Měli jsme spoustu času se na utkání s Vary připravit. Dobrou přípravu jsme zúročili v zápase, který byl v našich rukách,“ těší Lakatoše.

Jeden z nejproduktivnějších hráčů soutěže zároveň kvituje, že kanonáda přišla před blížícím se play off. „Dokázali jsme si, v čem je naše síla a že až na pár výpadků dokážeme hrát celý zápas náš systém,“ pokyvuje opora druhého týmu tabulky.

„Nejde o to, jestli půjdeme do play off ze druhého nebo třetího místa. Jde o to se už na něj připravit. Musíme si nastavit hlavy na to, že play off je o něčem jiném. Už se to blíží a naše výkony podle toho musejí vypadat,“ velí na závěr Lakatoš.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz