Cee, Pěnička, Nikl, Šrek. Sparta rozšiřuje prestižní Klub legend

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

22. února 2015, 12:00

Václav Jáchim

Je to výborná myšlenka, která začíná platit ve většině extraligových klubů. V minulosti se na slavné postavy českého hokeje zapomínalo, současnost je v tomto ohledu naštěstí mnohem přívětivější. Odkaz dřívějších generací si jednotlivé oddíly připomínají formou slavnostních akcí či beneficí, pražská Sparta založila před třemi lety prestižní Klub legend, do něhož před dnešním utkáním s Pardubicemi vstoupí další čtyři členové.

Jágr Chance liga

Zápas s Východočechy věnují Pražané hokejovým hvězdám let minulých, do vybrané společnosti vstoupí Kristián Cee, Jiří Nikl, Lubomír Pěnička a Pavel Šrek (na snímku vpravo). "Klub legend jsme založili proto, že víc než stoletou historii Sparty pomáhalo tvořit mnoho výrazných osobností. Chtěli jsme ocenit jejich přínos, poděkovat jim a ukázat, že klub, pro který toho tolik odvedli, si jich stále váží,“ říká Tomáš Zetek, PR manažer a tiskový mluvčí holešovického klubu.

22. února 2012 před domácím duelem s Litvínovem bylo uvedeno do Klubu legend celkem devatenáct bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů pražského klubu. Sparťanské vedení dlouho akci připravovalo, přičemž spolupracovalo s respektovanými osobnostmi sportovního i mediálního světa. „Oslovili jsme tehdy řadu bývalých hráčů, expertů z českého hokejového prostředí i žurnalistů. Chtěli jsme, aby výběr legend byl co nejobjektivnější,“ dodává Zetek.

Aktuálně je v prestižní společnosti 25 osobností, další čtyři přibudou dnes. In memoriam bude uveden bývalý vynikající obránce Kristián Cee, jenž byl kromě hokeje později špičkou také v oblasti porodnictví. Divákům přijdou zamávat někdejší skvělí útočníci Jiří Nikl s Lubomírem Pěničkou i dlouholetý sparťanský obránce Pavel Šrek, aktuálně vedoucí mužstva prvního týmu Pražanů.

O nových členech rozhodovali ti, kteří už v Klubu legend jsou. "Po dohodě s vedením Sparty jsme sami mezi sebou provedli hlasování, a vybrali tak z navrženého seznamu nové osobnosti. Hlasování bylo tajné a zúčastnili se ho všichni, aby výběr byl maximálně objektivní,“informuje legendární útočník Jan "Gusta" Havel, který patří k zakládajícím členům Klubů legend pražské Sparty.

Dnešní slavnosti se zúčastní nejen nově ocenění, ale i mnozí z dalších členů Klubu legend. Utkání Sparty s Pardubicemi bude předcházet slavnostní úvod, klubové legendy bude možné po skončení duelu potkat na výstavě týkající se sparťanských osobností, jež bude připravena na chodbě pod východní tribunou Tipsport arény. Na rozdíl od minulých ročníků se tentokrát nezúčastní nejstarší sparťan Vlůadimír Zábrodský

Mistr světa 1947 a 1949 žije dlouhé roky ve Stockholmu, vedení klubu se omluvil. "Pana Zábrodského čeká důležité lékařské vyšetření. Velmi ho to mrzí, protože na Spartě se podle svých slov cítí vždy jako doma. Pan Zábrodský nicméně srdečně zdraví všechny sparťany a přeje týmu v této sezoně titul," dodává Tomáš Zetek. Střetnutí Sparty s Pardubicemi startuje od 17 hodin, slavnost Klubu legend proběhne na ledě krátce před jeho zahájením.

Členové Klubu legend pražské Sparty:

In memoriam: Karel Gut, Jiří Hanzl, Miloslav Charouzd, Karel Koželuh, Josef Maleček, Václav Roziňák, František Tikal.

Žijící členové: Petr Bříza, Luděk Bukač, Stanislav Hajdušek, Jan „Gusta“ Havel, Jiří Holeček, Josef Horešovský, Jiří Hrdina, Tomáš Jelínek, Jiří Kochta, Miroslav Kuneš, Pavel Richter, Jaroslav Šíma, Rudolf Šindelář, František Výborný, Pavel Wohl, Vladimír Zábrodský, Jiří Zelenka, Richard Žemlička.

Noví členové: Kristián Cee, Jiří Nikl, Lubomír Pěnička, Pavel Šrek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz