Celebrini: Jdu do toho! Sharks mají svou tvář přestavby

Macklin Celebrini | Foto: X San Jose Sharks

Nedávno jsme psali o tom, že rozhodnutí padne brzo. Jen osm dnů od draftu, konkrétně tento víkend v sobotu, pak San Jose podepsalo s Macklinem Celebrinim tříletou nováčkovskou smlouvu.

Osmnáctiletý mladík pečlivě zvažoval všechny možnosti. Mohl se vrátit na bostonskou univerzitu a s krokem mezi dospělé vyčkat. Anebo se mohl připojit k organizaci Sharks.

Zvolil NHL.

Rád by se co nejrychleji etabloval coby první centr Žraloků. Současně může sloužit jako tvář přestavby tohoto klubu. Bez otálení a zbytečných odkladů. Stane se jí teď hned.

„Macklin není jen výjimečný hráč na ledě, je to také sebevědomý, inteligentní mladý muž,“ říká generální manažer Mike Grier v prohlášení. „Jeho kombinace dovedností a hokejových smyslů je zřídkavá. Extrémně věříme, že je připravený ten přechod podstoupit a stát se hráčem NHL na plný úvazek. Nemůžeme být šťastnější, že se k nám pro sezonu 2024/2025 připojí.“

„Jeho kombinace dovedností a hokejových smyslů je zřídkavá. Extrémně věříme, že je připravený ten přechod podstoupit a stát se hráčem NHL."

Celebrini nasbíral loni za Boston University 64 bodů (32+32) ve 38 zápasech. Vypadl v semifinále, kde se spoluhráči podlehl pozdějším vítězům z Detroitu. I tak vyhrál Hobey Baker Award pro nejlepšího studentského hokejistu. Budil tak velký zájem NHL, že se letošnímu výběru talentů mezi odborníky říkalo „The Celebrini Draft“.

Sharks šli první volbě naproti. Odehráli jednu z nejhorších sezon v éře platových stropů. Mužstvo prošlo totálním rozkladem, nezůstal v něm kámen na kameni. Podobně jako loni Chicago k Bedardovi teď bude San Jose chvatně shánět k Celebrinimu zkušené hráče.

Součástí nového směrování je i nový generální manažer, Mike Grier se ujal funkce v roce 2022. San Jose si během výměn „nakřečkovalo“ spoustu vysokých draftových voleb. Na šanci se těší třeba Will Smith, čtyřka loňského draftu; Quentin Musty šestadvacítka z téhož roku; Sam Dickinson, letošní jedenáctka. Dvě volby pro první kolo mají Sharks i pro rok 2025.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz