Čepice na ledě, přesto smutek. Zase jsme to doma zbabrali, štve Jarůška

Foto: Facebook HC Sparta Praha

Stylově se po třech týdnech vrátil do sparťanské sestavy útočník Richard Jarůšek, který se proti indiánům zaskvěl hattrickem. Jenže nakonec byl smutným hrdinou. Sparta totiž nezvládla koncovku zápasu a padla 3:4.

MS U20 2020

„Mám radost, že jsem po dlouhé době nastoupil a ještě dal tři branky. Ale samozřejmě bych raději vyhrál, protože pořád bojujeme o šestku. Bohužel jsme ztratili vyhraný zápas. Skoro celou dobu jsme vedli, jenže závěr jsme nezvládli,“ líčí sedmadvacetiletý útočník.

Když v čase 49:18 zkompletoval hattrick a poslal Spartu do vedení 3:2, na Plzeň by si vsadili asi už jen ti nejvěrnější. Pražany potopila vlastní přesilovka, ve které jim ujel Jan Eberle a srovnal na 3:3. „Byl to rozhodující moment celého zápasu,“ uvědomuje si Richard Jarůšek.

„Místo toho, abychom přidali uklidňující čtvrtý gól, tak jsme ztratili na útočné modré kotouč a jejich hráč z úniku dal gól. To se nám nesmí stávat. Plzeň tenhle moment nakopnul, dala ještě jeden gól. A závěr, jak už jsem říkal, jsme vůbec nezvládli,“ štve střelce tří branek.

Richard Jarůšek se do sparťanské sestavy vrátil po čtyřech zápasech a jednoznačně ukázal, že do ní patří. „Nijak zvlášť jsem se nenabuzoval. Trénoval jsem, ale samozřejmě je lepší hrát než jenom trénovat, takže jsem se moc těšil, až zase naskočím do zápasu,“ prozrazuje.

Indián Pour v rychlé bitce poslal Pavelku k ledu

Bylo těžké v situaci, kdy se ocitl mimo sestavu, zůstat pozitivní? „To je hodně těžké. Zvlášť, když nehrajete. Ale poslední dobou jsem se od toho oprostil, chtěl jsem hrát svůj hokej. Být hlavně na puku, nenahazovat to. Myslím, že se nám to s klukama v lajně povedlo.“

Co se ale Spartě nepovedlo, je zlepšit domácí bilanci, v níž jsou horší už jen Piráti a Dynamo. „Kdybych věděl, čím to je, tak to klukům řeknu, sám na tom zapracuju a budeme vyhrávat. Proti Plzni už jsme to měli nějak domlátit, ale místo toho jsme to zase zbabrali.“

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz