Černý se nedohodl na podmínkách, u Pirátů pokračovat nebude

Foto: piratichomutov.cz

V minulé sezoně hrál Tipsport extraligu za Litvínov a Karlovy Vary, v té letošní se Jakub Černý rozhodl pomoci prvoligovému Chomutovu. Někdejší reprezentant stihl za Piráty 14 soutěžních duelů, ovšem další už nepřidá. Jak Piráti informují na svém webu, Černý se s vedením klubu nedohodl na podmínkách další spolupráce a angažmá ukončil.

Esport hokejová liga

Černý v roce 2020 nastoupil k jedinému utkání Chance ligy, dalším startům v dresu Pirátů bránily administrativní záležitosti. Útočník se zkušenostmi z finského či běloruského hokeje jednal s vedením klubu o podmínkách prodloužení smlouvy, nicméně ke shodě nedošlo. Černý tedy v Chomutově po vzájemné dohodě pokračovat nebude.

„Kubovi jsme jasně řekli naše záměry a možnosti, on si vzal nějaký čas na rozmyšlenou a potom se rozhodl, že naši novou nabídku nepřijme. Rozešli jsme s tím, že si najde angažmá jinde. Chtěli bychom mu poděkovat za výkony, které u nás odvedl. Teď budeme pokračovat bez něj,“ uvedl pro web Pirátů hlavní trenér Miroslav Buchal.

Jakub Černý absolvoval za prvoligový Chomutov celkem 14 prvoligových utkání, připsal si v nich osm nahrávek. Nejúspěšnější pro něj byl prosincový souboj se Vsetínem, kdy účastník mistrovství světa dvacetiletých 2007 zaznamenal tři asistence.

Dvaatřicetiletý rodák z Mostu strávil jedenáct sezon v Litvínově, svého času hrál také za finské Turku nebo běloruskou Junosť Minsk. Po jeho odchodu řeší vedení Pirátů doplnění kádru, který nedávno opustil také kanadský bek Sébastien Piché.

Ten se domluvil na působení ve slovenském prvoligovém klubu Bratislava Capitals. „Rozhlížíme se na trhu, chtěli bychom získat jednoho obránce a jednoho útočníka,“ doplnil chomutovský kouč Miroslav Buchal.

Soupiska Pirátů Chomutov 

Brankáři:
Martin Altrichter ml., Richard Běhula, Dominik Pavlát.

Obránci:
Lukáš Blaha, Radek Havel, Marcel Hlaváček, Jiří Kurka, Viktor Lang, Martin Rýgl, Vít Seemann, Jakub Štochl, Jakub Šuráň, Dominik Tejnor, Dušan Žovinec.

Útočníci:
Luboš Dospěl, Nicolas Hlava, Jakub Chrpa, Jakub Jaroš, Lukáš Klíma, Josef Koláček, Darby Llewellyn, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, Jakub Sklenář, Petr Stloukal, Filip Suchý, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Marek Tomica, Jiří Tupý, Jakub Veselý, Stanislav Vrhel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz