Červenému krachl Slovan, tak je zpátky v Česku. Vítají ho v Hradci Králové

Rudolf Červený. | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

6. července 12:07

Jan Šimek

Hotovo, podepsáno. Útočník Rudolf Červený už má o své budoucnosti jasno. Šikovný borec bude znovu nastupovat v Tipsport extralize. Vrací se do Hradce Králové, kde předtím úspěšně působil pět sezon. Mountfield, s nímž Červený podepsal čtyřletý kontrakt, o tom informoval na svém webu.

Nový fanshop

Červený po konci v Hradce Králové nastupoval za Slovan Bratislava v KHL. Za slovenský klub sehrál 57 utkání s bilancí 11 vstřelených gólů a 12 asistencí. Závěr uplynulé sezony strávil ve švédském celku Brynäs Gävle, kde stihl 11 duelů (1+4). Teď je jasné, že reprezentační útočník bude znovu střádat body v české nejvyšší soutěži. Na smlouvě se dohodl s Hradcem Králové, odkud do zahraničí odcházel.

„V Rudovi získáváme kvalitní křídlo do elitní formace a hráče, který zná velmi dobře náš klub, zároveň známe my jeho. Jsem rád, že jsme v pátek dotáhli naši dohodu o vzájemné dlouhodobé spolupráci do zdárného konce, protože Ruda do Hradce prostě patří,“ uvádí generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček na webu klubu.

Příprava východočeských rivalů: Domácí turnaje, derby i KHL »

„Od Rudy si slibujeme zvýšení produktivity. Víme o jeho kvalitách a střele, kterou má jednu z nejlepších v lize. Počítáme s tím, že nám zkvalitní útok, zvedne produktivitu a hlavně bude jedním z lídrů v mužstvu,“ doplňuje Kmoníčkova slova sportovní manažer Hradce Jaroslav Bednář.

Zprvu se zdálo, že se devětadvacetiletý útočník vrátí zpátky do Slovanu. Poté, co vyšlo najevo, že bratislavský klub v KHL končí, ovšem nabrala jednání jiný směr. Vynikající bruslař řešil i možné pokračování v některé ze zahraničních soutěží, nakonec ale zvítězil návrat do Česka.

Kmoníček o Lize mistrů: Brity jsem si nepřál, dost to řežou »

„Jak na konci minulé sezony, tak v průběhu celé letní přípravy jsme byli s vedením klubu v kontaktu. Mluvil jsem jak s trenéry, tak Jardou Bednářem, pány Kmoníčkem i Schönem. Hradec hraje každý rok v popředí tabulky a víceméně všechny v organizaci Mountfieldu znám. Vím, jaké jsou nastavené cíle a koncepce. Zároveň máme s manželkou dcerku a město Hradec se nám líbilo, byli jsme tady spokojení. To byly základní důvody, proč jsem se rozhodl pro návrat,“ vysvětluje Rudolf Červený na stránkách hradeckého klubu.

Změny v kádru Mountfieldu HK

Příchody:
Rudolf Červený (Brynäs)
Marek Mazanec (Utica)
Adam Kubík (Kladno)
Jordann Perret (Pardubice)
Aleš Jergl (Olomouc)
Štěpán Lukeš (Chomutov)
Zdeněk Čáp (Prostějov)
Radim Šalda? (Rimouski)

Odchody:
Dominik Graňák (Karlovy Vary)
Lucas Lessio (neznámo)
Brandon Maxwell (neznámo)
Jaroslav Pavelka (Plzeň)
Sébastien Piché (neznámo)
Juraj Bezúch (Košice)
Roman Kukumberg (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz