Češi ladí na IPH Cup. Světový para hokej opět hostí Ostrava, i s fanzónou u ledu

Foto: David Handl, parahockey.cz

Čeští para hokejisté se už připravují na blížící se domácí, parádně obsazený International Para Hockey Cup 2023, který bude od 2. října hostit Ostravar Aréna.

V Ostravě se kromě domácích bronzových medailistů z posledního MS představí opět také světoví šampióni z USA a jejich věční rivalové z Kanady, elitní para hokejovou trojici doplní IPH tým, který bude letos složen z hráčů Itálie a Německa.

„Ostrava patří dlouhodobě v rámci celého světa mezi místa, která určují trend světovému para hokeji. Pořádáme tady i rozvojové kempy pro začínající para hokejisty a para hokejistky, turnaje, ale třeba i ParaSport Festival a velmi nás těší, že se sem světové velmoci každoročně vracejí, aby tady vzájemně změřily své síly,“ hlásí šéf turnaje Jiří Šindler.

„Ostrava patří dlouhodobě v rámci celého světa mezi místa, která určují trend světovému para hokeji. Velmi nás těší, že se sem světové velmoci každoročně vracejí.“

Fanoušci se kromě světového para hokeje mohou těšit i na bohatý doprovodný program ve fanzóně, která bude přímo u ledové plochy. „Fanoušci tak mohou zápas sledovat z úplně jiné perspektivy tak, jako tomu je třeba v NHL,“ pokyvuje Šindler.

„Chystáme do fanzóny spoustu sportovních aktivit, soutěží, ale třeba i DJ show nebo oblíbené talkshow, které budou v přestávkovém programu,“ láká fanoušky šéf IPH Cup 2023. Vstupenky můžete zakoupit už nyní v předprodeji zde.

Foto: David Handl, parahockey.cz

Česká para hokejová reprezentace hned na startu sezony absolvovala dvě soustředění. „Hlavně jsme chtěli kluky vidět po létě a zjistit, jak jsou na tom fyzicky. Jestli je po medaili z mistrovství světa neopustila motivace a naštěstí neopustila,“ hlásí trenér Jakub Novotný.

V současné chvíli se už Češi chystají na blížící se domácí akci. Tým je rozdělený do tří skupin tak, aby hráče nezatěžovalo dlouhé cestování. Jednotlivé skupiny se připravují pod vedením trenérů Jana Szturce, Jiřího Břízy a už zmíněného Jakuba Novotného.

Chceme se posunout zase o něco blíž k těm nejlepším týmům

„Budeme se soustředit hlavně na to, abychom se vrátili k té špičkové fyzické kondici a budeme pracovat na individuálních dovednostech. Myslím, že kluci si pamatují, jaké jsme používali taktické záležitosti, tak abychom se posunuli zase o něco blíž k těm nejlepším týmům,“ přeje si Novotný.

Jeho svěřenci vykročí do turnaje v pondělí 2. října soubojem s Kanadou, které poslední dobou dokáží pořádně zavařit, den nato změří síly s IPH týmem a skupinu zakončí po dni volna proti USA. Semifinálové boje jsou na programu v sobotu 7. října, v neděli Ostravar Aréna uvidí finále a zápas o třetí místo.

Program IPH Cupu 2023

Pondělí 2. října – 1. den:
15:00 USA – IPH tým
18:00 Česko – Kanada

Úterý 3. října – 2. den:
15:00 USA – Kanada
18:00 IPH tým – Česko

Čtvrtek 5. října – 3. den:
15:00 Kanada – IPH tým
18:00 USA – Česko

Sobota 7. října – 4. den:
15:00 Semifinále
18:00 Semifinále

Neděle 8. října – 5. den:
15:00 Utkání o 3. místo
18:00 Finále

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz