Češi ladí na Lotyše. Do akce už půjde Faksa, Francouz ještě ne

Foto: Vladimír Koča

15. května 14:46

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté se po dnech volna chystají na své čtvrté střetnutí v Bratislavě, ve čtvrtek se od 20:15 střetnou s houževnatými Lotyši. V jaké naskočí sestavě?

Nový fanshop

„Sestava bude dost podobná tomu, jak jsme ve středu trénovali," říká asistent trenéra Robert Reichel. S týmem už poprvé byli na ledě také útočníci Radek Faksa a Milan Gulaš. Zatímco druhý jmenovaný si na šanci musí počkat, ten první bude dopsán na soupisku a půjde do akce.

Útočník Dallasu trénoval ve formaci s Jakubem Vránou a Ondřejem Palátem. „Všichni tři hrají v NHL, jsou na něco zvyklí a myslíme si, že by mohli fungovat jako lajna. Ale ukáže nám to až samotné utkání," líčí Reichel s tím, že mimo dvanáctku útočníků se teď ocitl Filip Chytil.

„Je tady nějaká konkurence. Bavili jsme se o tom všichni trenéři, je to společné rozhodnutí. Ale nic to neznamená, další den to může být úplně jinak," prozrazuje Reichel, který se vyjádřil i k situaci v českém brankovišti. Pavel Francouz si premiéru na letošním MS neodbude.

„Ještě chytat nebude. Je to profík, znám ho z Litvínova. Vždycky na sobě pracoval, akorát je tady jiné hřiště. Jiné úhly. Potřebuje ještě trošku času, aby si na to přivyknul. Věřím, že pak bude připraven," pokračuje bývalý útočník. Mezi tyče se tak nejspíš postaví Patrik Bartošák.

Češi chtějí proti Lotyšsku navázat na výkony z úvodních dvou duelů se Švédy (5:2) a Nory (7:2). „Čeká nás těžký zápas, ostatně tady není lehkého soupeře. Chceme se vrátit k hokeji, který jsme hráli v prvních utkáních," potvrzuje jeden z asistentů Říhova trenérského štábu.

„Lotyši mají kvalitní tým, výborného brankáře, dobře propracovaný systém, který do nich rve kanadský trenér, mají dobrou disciplínu. Pamatuju si, že jsme s nimi hráli těsné výsledky a teď myslím, že to nebude jinak. Nečeká nás nic jednoduchého," dodává Robert Reichel.

Předpokládaná sestava na Lotyšsko:

Bartošák – Gudas, Kolář, Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Zámorský, D. Sklenička – J. Voráček, Simon, Frolík – J. Vrána, Faksa, Palát – Řepík, Jan Kovář, D. Kubalík – H. Zohorna, T. Zohorna, Jaškin.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz