Češi měli před Dány dobrovolné rozbruslení. Posily z NHL? Jdeme den po dni, líčí Kalous

Foto: Jakub Knap

Čeští hokejisté se chystají na čtvrté utkání domácího šampionátu, proti Dánsku můžou udělat další důležitý krok za postupem do čtvrtfinále play off. Sestava by měla zůstat nezměněná.

Dopolední rozbruslení bylo poprvé na turnaji dobrovolné, zřejmě i proto, že se bude hrát už v 16:20. „Bylo na hráčích, jestli se půjdou sklouznout, nebo si udělají suchou přípravu," popisuje asistent trenéra Jiří Kalous.

Z gólmanů šla na led pouze trojka Karel Vejmelka, dorazilo pak osm hráčů základní sestavy včetně Dominika Kubalíka. Český střelecký rekordman z posledního šampionátu zatím v Praze na gól čeká. Je ale vidět, že pro protržení černé série hodlá udělat maximum. Na rozbruslení proto opět piloval doposud neúspěšnou střelbu.

„Všichni hráči chtějí podávat co nejlepší výkony – a Dominik není výjimka," uvedl Kalous. „To, jestli mu to tam padne, nebo to padne někomu jinému, je úplně jedno. Věřím, že Dominik podá maximální výkon. Jestli bude okořeněný gólem, tak to bude jenom plus."

„Věřím, že Dominik podá maximální výkon. Jestli bude okořeněný gólem, tak to bude jenom plus."

Klíčový je hlavně zisk tří bodů do tabulky. Zkušení Dánové dokážou kousat, ostatně moc dobře to z posledních velkých akcí vědí právě Češi. „Každý zápas je těžký. A každá série jednou končí. Pokud skončí dnes, bude to fajn," usmívá se Kalous. „Všichni soupeři nechávají na ledě všechno, občas to přinese překvapivé výsledky. Koncentrujeme se na to a připravujeme se velice zodpovědně."

Očekávalo se, že prozatím poklidné dění v českém týmu by ve středu mohl rozvířit příjezd Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou. Ale zase nic... Boston v NHL sérii s Floridou zdramatizoval. „Samozřejmě to sledujeme, soustředíme se ale na hráče, které máme tady. Zámoří monitorujeme, nicméně to bereme tak, jak to je," prohlásil Kalous.

Série Bruins s Panthers pokračuje v noci z pátka na sobotu, o den dřív bude odvracet konec sezony Carolina s Martinem Nečasem. Otázkou zůstává, jak dlouho by byli čeští trenéři ochotní čekat na zámořské posily – nebude překvapením, pokud se obě série protáhnou do sedmého utkání. „Máme nějaké varianty. Jdeme den po dni, podle toho se rozhodujeme," uvedl stroze Kalous k potenciálnímu posílení z NHL.

Předpokládaná sestava Česka

Mrázek/Dostál – Krejčík, Gudas, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka, Sedlák, Kaše – Palát, Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz