Češi přestříleli Slováky a skončili bronzoví. Virtuální MS pro Lotyše

Foto: Alena Zapletalová

25. května 17:34

Adam Bagar

Světový šampionát v Curychu a Lausanne byl kvůli koronaviru zrušen, Mezinárodní hokejová federace se proto rozhodla uspořádat aspoň virtuální mistrovství světa, které skončilo v neděli.

partneři českého hokeje

Česká reprezentace vyhrála virtuální základní skupinu A, když v normální hrací době nenašla přemožitele. Padla jen se Švedy 4:5 po nájezdech, Bělorusy zdolala 6:3, Kanaďany 6:5, Brity 5:4 v prodloužení, Slováky 6:5 v prodloužení, Dány 6:3 a Němce 4:3.

Ve čtvrtfinále pak narazila na tradičního rivala z Ruska, které ve skupině B skončilo čtvrté za Lotyši, Finy a Švýcary. Češi vyhráli 4:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší, v semifinále se ale po výsledku 4:5 v prodloužení sklonili Finsku a čekal je boj o třetí místo.

V něm podruhé na turnaji vyzvali naše východní sousedy, které i podruhé udolali. Tentokrát soupeře přestříleli 8:7 po nájezdech a brali bronzové medaile. Divoké skóre přineslo i finále, v němž Lotyšsko přehrálo Seveřany 8:5 a ovládlo celé virtuální MS.

A jak vůbec probíhalo? Na sociálních sítích IIHF (Facebook, Instagram, Twitter a VKontakt) byl pro fanoušky připraven herní plán, kde mohli hlasovat o vítězi utkání. Na základě hlasů a magického vzorce následně vyšel výsledek každého z 64 zápasů.

Organizátoři v nich zaznamenali celkem 778 712 hlasů. Nebyla nouze o zajímavé výsledky. Američané se nedostali ani do play off, Kanaďané skončili v „české“ skupině A až čtvrtí a vypadli už ve čtvrtfinále. Stejně jako Švédové, kteří prohráli v derby.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz