Češi se fotili, pak ladili na Jižní Koreu. Sedět bude Kubalík, nebo Růžička

14. února 2018, 9:42

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Před tréninkem si střihli focení v hlavní aréně, pak přímo ve výstroji prokráčeli do útrob tréninkové haly a šli pilovat svou hru. České hokejisty čeká už ve čtvrtek úvodní duel letošní olympiády. Před napěchovanými tribunami vyzvou domácí Jižní Koreu. „Musíme k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně, pokusit se jít do vedení a nedělat z toho drama,“ velí hlavní kouč národního týmu Josef Jandač.

Nový fanshop

Před tréninkem zvládli oficiální focení. Navlékli speciální sadu olympijských dresů a za zvuků písničky The Middle od americké zpěvačky Marren Morrisové, která odstartovala symbolickým: „Take a seat,“ usedli na přichystané židličky a lavice. „Na dresy jsem ani nějak pořádně nekoukal. Všiml jsem si, že na rukávech jsou modré pruhy. Jsou dobré,“ pochvaluje si trenér českých hokejistů Josef Jandač.

„Příprava byla dlouhá a pro některé kluky ještě delší, takže jsme rádi, že to začíná,“ povídá Michal Řepík. „Musíme se soustředit sami na sebe. Je to na nás. Těžko předvídat, jak bude zápas vypadat, ale budeme se snažit dát co nejvíc gólů. Může se to hodit,“ tuší útočník Sparty.

Jandač je rád za druhou šanci, napraví Vancouver?

Co čekat od jihokorejského výběru, se kterým se Češi dosud nepotkali? „Určitě budou urputní, organizovaní a dobří v bruslení. Už to není žádný rozvojový tým. Udělali hodně práce. Nečeká nás lehký zápas, ale pořád je to soupeř z kategorie těch, které musíme porážet. Nesmíme ale nic podcenit. Musíme k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně, pokusit se jít do vedení a nedělat z toho drama,“ nabádá Jandač.

Důležitý může být první gól, který by mohl otevřít snadnější cestu k vítězství. „ Pomohlo by nám to. Mají takovou náturu, že když vedou, ještě víc bojují. Když bude gólový rozdíl vyšší, budou muset změnit hru a začít víc útočit,“ tuší.

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

Největší nebezpečí hrozí zřejmě od naturalizovaných Korejců z první formace. „Kanaďané jsou silní před brankou. Navíc je tam jeden malinký Korejec, který je hrozně rychlý. Musíme si dát pozor, aby nám neujel,“ upozorňuje Jandač, kterému se částečně vybavily vzpomínky na své působení tady v Asii.

„Už jen přítomností tady. Nějaké kempy jsem vedl i na Korejské univerzitě, kde jsme předtím trénovali. Vzpomněl jsem si na roky zpátky a tady u moře jsem měl asi dva tréninkové kempy. Byla to příjemná letní dovolená. Sice jsem byl pořád na ledě, ale večer jsem si vzal auto a zajel na pláž k moři. Dal jsem si nějaké ryby a bylo to dobré. Teď nás ale čeká turnaj, což je nejdůležitější,“ vrací se k hlavnímu tématu nejbližších dní.

Debutant Řepík: Moc si toho vážím, chci si OH užít

S jakým plánem jde národní tým do první bitvy? „Chceme jít do zápasu s třinácti útočníky a sedmi obránci. Klukům to oznámíme ráno. Nechceme to říkat dopředu, protože stát se může cokoliv. Chceme, aby se hráči připravili na zápas jako by ho hráli. Nahlásit to dopředu je ošidné,“ tvrdí český kouč.

„V každé pětce jsou produktivní hráči, kteří umí dát gól. Čtvrtá formace je spíš bruslivá, podle toho jsme ji taky skládali,“ dodává. Kdo z útočníků zůstane mimo hru? Rozhodne se mezi Dominikem Kubalíkem, jenž figuroval coby třináctý útočník delší dobu, a Martinem Růžičkou, který do dějiště turnaje přicestoval teprve v úterý.

Napětí se stupňuje. Jihokorejský celek vyzvou čeští hokejisté už ve čtvrtek 15. února od 13:10 hodin středoevropského času. „Zatím jsem ještě klidný. Až se to bude blížit, asi malá nervozita přijde, ale to je tak vždycky,“ uzavírá Josef Jandač.

Předpokládaná sestava českého týmu na Jižní Koreu:

Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, O. Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán – Erat, Jan Kovář, Sekáč – Vondrka, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, T. Zohorna – Řepík, Horák, Birner.

Hráči národního týmu představují soupeře: Korea

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz