Češi vstupují do MS! Jak by měla vypadat sestava?

Foto: Jan Beneš, Český hokej

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Českou reprezentaci čeká v úvodu mistrovství světa outsider z Velké Británie. Utkání startuje v 15:20, na hokej.cz k němu bude k dispozici textový přenos.

Fanshop národního týmu

Britové se musí vypořádat s absencí své největší hvězdy Liama Kirka, který většinu letošní sezony na farmě Arizony v Tucsonu promarodil a nestihl se dát zdravotně do pořádku ani pro turnaj v Tampere. 

Velká Británie navíc postrádá Mikea Hammonda, tahouna z předešlých dvou šampionátů, kdy se Britové překvapivě dokázali udržet v elitní skupině: na MS 2019 pod sebe dostali Francii a loni v Rize se vzhledem k obavám z koronaviru nesestupovalo. Ale i kdyby ano, Britů by se to stejně netýkalo – zvládli totiž souboj s Běloruskem.

Britští hokejisté tedy umí kousat. „Vůbec si nepřipouštíme, že bychom něco podcenili,“ říká proto asistent trenéra Libor Zábranský. „Nálada je výborná, kluci jsou zdravě nažhavení."

Češi na šampionátu věří v medaili, pod novým trenérem Karim Jalonenem předvádějí účelný hokej a vyhráli dva podniky Euro Hockey Tour po sobě.

„Loni se ale taky všechno vyhrávalo a pak to dopadlo, jak to dopadlo. Máme tam ten varovný prst. Nesmíme polevit a pořád hrát systém, který se po nás chce," nabádá asistent kapitána Jan Ščotka, který se těší na svoji premiéru na mistrovství světa.

„Nesmíme polevit a pořád hrát systém, který se po nás chce."

Národní tým má aktuálně na soupisce 22 hráčů, tři volná místa pro potenciální posily z NHL stále zůstávají. Mimo zapsaný kádr jsou zatím obránce David Musil a útočníci Petr Kodýtek s Petrem Holíkem.

O obsazení brankářského postu je nicméně jasno delší dobu: Marek Langhamer, Lukáš Dostál a Karel Vejmelka vytvoří mladou, vyrovnanou a silnou trojici. 

Kdo naskočí do úvodního duelu proti Velké Británii? Podle informací hokej.cz to bude jeden z dvojice LanghamerDostál, Vejmelka tentokrát zřejmě zůstane na tribuně.

A jak to bude se složením útoků?

Češi zrušili dopolední rozbruslení před zápasem, trénovali jen Musil, Kodýtek a Holík. Sestavu lze tedy odhadovat pouze z předešlých tréninků. 

Tomáš Hertl by měl vést první útok na křídly s Jakubem Vránou a zřejmě Jiřím Smejkalem. Vazby se utvořily i mezi Romanem Červenkou, Davidem Krejčím a Matějem Blümelem. Trenéři podle všeho nerozdělí ani vyhlášenou dvojičku Matěj Stránský–Michael Špaček, k sobě pravděpodobně dostanou Dominika Simona. Tím pádem by ve čtvrté formaci naskočili Jakub Flek, Jiří Černoch a Hynek Zohorna.

A obranné dvojice? Filip Hronek s Radimem Šimkem, David Sklenička s Davidem Jiříčkem a Michal Jordán s Janem Ščotkou, do hry se určitě dostane i specialista na přesilovky Tomáš Kundrátek.

Sestavu ale národní tým potvrdí až hodinu před zápasem. Na hokej.cz o ní budeme informovat.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz