Česká kolonie roste. Tappara potvrdila příchod dvou reprezentantů

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

2. května 12:49

Martin Voltr

Spekulace z posledních měsíců se potvrdily: Elitní finský klub Tappara Tampere, kam návrat ohlásil Dominik Hrachovina, vítá další dva špičkové hráče z české extraligy – obránce Michala Moravčíka a útočníka Jiřího Smejkala.

partneři českého hokeje

Michalu Moravčíkovi nevyšel sen jménem NHL, nicméně už dlouho před koncem uplynulé sezony bylo jasné, že vyzkouší další zahraniční angažmá.

Plzeň ho na její závěr poslala do Litvínova výměnou za Adama Jánošíka, Moravčík pomohl Vervě velmi dobrými výkony zachránit extraligu.

Pětadvacetiletý bek nyní vyzkouší sever Evropy. „Jde o urostlého, ale zároveň pohyblivého a všestranného obránce. Má špičkové kvality, ale ještě se bude muset přizpůsobit stylu hry ve Finsku,“ říká na stránkách Tappary hlavní trenér Jussi Tapola.

Třetí klub uplynulého ročníku nejvyšší soutěže potvrdil i další očekávaný příchod. Jeho barvy bude oblékat také o dva roky mladší útočník Jiří Smejkal, který prožil v extralize dosud životní sezonu. Ve 47 utkáních nasbíral 31 bodů (13+18) a nebýt zdravotních potíží, mohl přidat i víc.

V jeho případě se hovořilo o zájmu z Finska, Švédska i jiných soutěží, nakonec platí první možnost. Doufá totiž, že právě z finské ligy by se mohl nejlépe přiblížit NHL.

„Pro Smejkala je výhodou, že může hrát jak na křídle, tak na centru. Jako od velkého hráče od něj očekáváme, že bude silný v předbrankovém prostoru. Jeho kariéra jde nahoru a v našem útoku by měl hrát významnou roli,“ věří Tapola.

Oba čahouni podepsali v Tappaře roční smlouvu.

Nastupovat tak budou společně s brankářem Dominikem Hrachovinou. Na soupisce týmu navíc figuruje ještě čtvrtý český hokejista – šestnáctiletý Tomáš Hamara. Odchovanec Sparty a syn nového kouče prvoligového Sokolova patří mezi největší obranné talenty, ale svou pozici v elitním mužstvu si bude muset teprve vybojovat.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz