Česká radost na severu: Cubo vyhrál titul ve finské juniorce

Foto: Twitter Lukko Rauma

Zatímco v České republice mládežnická sezona prakticky neproběhla, ve Finsku v pátek vyvrcholila juniorská soutěž i s jednou českou radostí: Mistrovský titul získala Rauma s obráncem Ondřejem Cubem!

Fanshop národního týmu

Osmnáctiletý mládežnický reprezentant a odchovanec Nového Jičína prošel akademickými kategoriemi Vítkovic. Jeho největším úspěchem byl dosud zisk stříbrné medaile na mistrovství republiky mladšího dorostu v roce 2017.

O dva roky později zakončil své působení v českých soutěžích a vydal se na sever Evropy. Společně s brněnským útočníkem Erikem Meluzínem zamířil do finské Raumy.

V loňské sezoně tam nastupoval výhradně za osmnáctku, letos už se připojil ke staršímu krajanovi ve dvacítce. Jako jeden z nejmladších hráčů v týmu odehrál 30 zápasů elitní finské juniorské soutěže, v nichž si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Zatímco Meluzín v lednu mužstvo opustil a vrátil se domů, Ondřeji Cubovi na konci ročníku sebrali místo zkušení beci ročníků 2000 a 2001, které si juniorka stáhla z A-týmu. Český zadák tak poslední zápas odehrál 26. února a závěr základní části i play off sledoval čistě z pozice náhradníka.

Foto: Martin Voltr

Rauma na úvod vyřazovacích bojů nejprve vyřadila Jukurit 2:1, v semifinále pak poměrem 2:0 zdolala Tapparu Tampere i s obráncem Tomášem Hamarou. Finálovou sérii proti Kärpätu Oulu rozhodla ve třetím utkání, které vyhrála těsně 2:1.

V nejvyšší finské lize U20 se letos objevilo 22 českých mladíků. Tím nejproduktivnějším byl overager Adam Kalaj se ziskem 25 bodů (12+13) ve 27 utkáních, za celek TUTO Hockey s ním hrálo ještě dalších pět Čechů.

Sedmnáct českých jmen nastoupilo v nejvyšší soutěži U18 a čtyři v U16, ovšem ty se na rozdíl od juniorky vinou koronaviru nedohrály.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz