České Budějovice mají 23letého kapitána. Jaký je klubový rozpočet?

Foto: hcmotor.cz

Po odchodu Zdeňka Kutláka si České Budějovice vybraly nového lídra mužstva: céčko na dresu bude mít teprve 23letý obránce Pavel Pýcha.

HokejkaTV

„S asistentem Alešem Totterem jsme si sedli a vybírali z několika kandidátů. Pavel Pýcha je odchovanec, který tady zná prostředí, kluky, kabinu. Navíc loni zažil výbornou sezonu," vysvětlil na tiskové konferenci trenér Václav Prospal.

„Je to pro mě obrovská čest a děkuji všem za důvěru. Věřím, že mi i ostatní pomohou a prožijeme úspěšnou sezonu," dodal Pýcha, který se tak stane čtvrtým nejmladším kapitánem v bohaté klubové historii.

Pýcha má očividný úkol. „Cíle se nemění, chceme postoupit do extraligy," řekl jasně prezident klubu Roman Turek.

Motor vstoupí do sezony s širokým kádrem, hlavně v útoku. Žádné odchody momentálně v plánu nejsou, ba naopak! „Určitě budeme chtít ještě v průběhu sezony přivést další hráče. Máme v rozpočtu prostor," cituje Prospala web onlajny.com.

„Aktuálně je zarezervovaných okolo 4 500 permanentek."

„Rozpočet je prakticky stejný jako v minulé sezoně. Už v dubnu jsme přijímali rozpočet, který se nám nyní daří držet vyrovnaný. Rozpočet je bez mládeže a je stanoven kolem 58 milionů," prozradil generální manažer Stanislav Bednařík.

K dobré finanční situaci výrazně přispívají i fanoušci. „Aktuálně je zarezervovaných okolo 4 500 permanentek," těší Bednaříka.  

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Jan Strmeň, Milan Klouček, Marek Dvořák.

Obránci: Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Václav Svach.

Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert.

Foto: Martin Kurfiřt

Změny v ČEZ Motor České Budějovice

Příchody: Milan Klouček (G, Pardubice), Niklas Pavel (O, Pantern, SWE2), Ivan Lytvynov (O, Peliitat, FIN2), Jakub Suchánek (O, Jihlava), Radek Prokeš (Ú, Prostějov), Jan Kloz (Ú, Pardubice), Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek), Miroslav Holec (Ú, Olomouc), Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem), Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov).

Odchody: Petr Kváča (G, Třinec), Zdeněk Kutlák (O, David Servis?), Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav), Vojtěch Doktor (O, ?), Ondřej Kachyňa (O, Havířov), Cody Bradley (Ú, ?), Jakub Doktor (Ú, Vsetín), Miloslav Čermák (Ú, ?), Martin Heřman (Ú, PLzeň), Jan Tlačil (Ú, ?), Milan Dančišin (Ú, Tábor), Pavel Novák (Ú, Kelowna, WHL).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz