České hokejistky povede Petr Novák, k juniorkám jde Zuziak

Foto: Michal Káva, hc-slavia.cz

Neúspěšnou tečku měl předešlý olympijský cyklus pro české hokejistky, na mistrovství světa skončily poslední a neuspěly ani na kvalifikaci o Hry v Pchjongčchangu. Novou misi s názvem Peking 2022 zahájí pod novým hlavním trenérem – pozici po Jiřím Vozákovi přebírá Petr Novák, jenž dosud vedl juniory pražské Slavie. Fanoušci si ho mohou pamatovat z Havlíčkova Brodu, Berouna i extraligové Mladé Boleslavi.

Jágr Chance liga

Především v době, kdy trénoval Havlíčkův Brod, se Novák díky svým ostrým názorům i satirickým výstupům stal jednou z výrazných postav první ligy. Po zápase v Jihlavě například dorazil na tiskovou konferenci ve vojenské uniformě, jindy si nebral servítky v hodnocení rozhodčích.

Na podzim 2011 se Petr Novák dočkal své první extraligové šance, Mladou Boleslav ovšem nedokázal zachránit před sestupem. Na dva zápasy během sezony 2014/15 vedl v nejvyšší soutěži také pražskou Slavii, poté se vrátil k juniorům, kde působil jako hlavní trenér až do konce uplynulého ročníku.

Potvrzeno, české hokejistky nesestupují. MS žen bude hrát 10 týmů »

Nyní čeká Nováka kompletně nová výzva v podobě trénování české ženské reprezentace. Na pozici asistenta zůstává Petr Tejral, jenž u týmu působil už v předešlém olympijském cyklu, manažerkou bude Tereza Kobzová. Seniorský celek má před sebou sezonu bez vrcholu v podobě mistrovství světa, turnaj TOP divize se v olympijském ročníku nehraje. První zápasy čekají hokejistky už 15. a 16. srpna v Příbrami, kde vyzvou Tornado Moskva.

Foto: Martin Voltr

Dosavadní hlavní kouč A-týmu Jiří Vozák bude pokračovat u reprezentace do 18 let coby asistent Pavla Zuziaka (na snímku). Ten v loňském ročníku trénoval nejmladší český výběr, s nímž na premiérovém Evropském poháru do 16 let v Budapešti slavil stříbrné medaile. Manažerem osmnáctky zůstává Lubomír Johan.

Cílem týmu bude vylepšit sestupnou tendenci výsledků na mistrovství světa, naposledy v Přerově skončil šestý. Na nadcházející šampionát vyrazí juniorky v lednu 2018 do ruského Nižného Novgorodu, sezonu zahájí tradičním trojzápasem s Ruskem. V Roudnici nad Labem se představí mezi 25. a 27. srpnem.

O hlavním kouči zatím není rozhodnuto v případě národního týmu do 15 let. Asistenty budou i nadále Roman Kosina, Klára Mazánková a Kateřina Flachsová, manažerem Martin Mašek, jenž u týmu stojí od jeho zrodu v roce 2009.

Brankářky u dvou nejstarších reprezentací povede Vratislav Vajner, u patnáctky pak Rostislav Košárek, další z profesionálních regionálních trenérů brankářů ČSLH.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz