Česko zastavil Vasilevskij. Ukázal, proč je favorit na Vezinu, smekl Bartošák

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

13. května 2019, 19:22

Marek Hedbávný

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Česko nedalo Rusko ani gól. Hlavním hrdinou sborné byl brankář Andrej Vasilevskij, který chytil všech 23 střel.

„Kluci se cpali do brány a snažili se, co to šlo, ale jejich gólman bohužel zachytal tak, jak zachytal. To bylo v tomhle zápase rozhodující," tvrdí Patrik Bartošák.

Také on podal špičkový výkon. Mohl být tedy se sebou spokojený? „Na turnaji, kde rozhoduje jeden zápas, se člověk nemůže dívat na svoje pocity z vlastního výkonu. Důležitější je, že jsme prohráli," mrzí třineckou posilu.

Bartošák prožil hodně zajímavý týden: nejprve vychytal Švédy, pak se stal otcem a moc toho tedy nenaspal. Do zápasu proti Rusku už se ale stihl připravit na 100 procent. „Měl jsem teď dvě noci to dospat, takže jsem se cítil úplně v pohodě. Nemyslím si, že bych tam měl nějaký deficit," říkal novinářům.

„Měl jsem teď dvě noci to dospat, takže jsem se cítil úplně v pohodě."

A opravdu: Bartošák potvrdil parádní formu. V prvních dvou třetinách měli Rusové jasně navrch, Bartošák ale národní tým držel ve hře.

A jen málo chybělo, aby zvládl i gólové situace soupeře... „Na to, že to byly tutové šance, tak si myslím, že jsem oba góly skoro měl," prozrazuje. „Jeden se mi odrazil od kalhot, druhý od betonu... Je to škoda, ale jak říkám, jejich gólman tyhle šance měl. A já ne."

„Hráli jsme výborný hokej, kluci do toho dali všechno, on nás ale zastavil."

Vasilevskij zatím na turnaji podává opravdu vynikající výkony. Není náhodou, že se o něm v zámoří mluví jako o nejlepším gólmanovi světa.

„Já si myslím, že jsme hráli možná ještě lepší hokej než se Švédy. Ve třetí třetině jsme je tam několikrát zavřeli u nich v pásmu. Ale zase se vrátím k jejich gólmanovi: dokázal, proč je hlavním kandidátem na Vezinovu trofej v NHL. A proč Tampa byla celou sezonu tam, kde byla. Hráli jsme výborný hokej, kluci do toho dali všechno, on nás ale zastavil," ocenil výkon svého protějška.

Ocenil také výkon svých parťáků. „Snažili jsme se hlavně zůstat mimo trestnou lavici. To se nám docela povedlo: byli jsme tam snad jen dvakrát, třikrát. To je proti takovému týmu super. Věděli jsme, že to v přesilovkách umí, je tam pak spousta hrozeb. A když už jsme v oslabení byli, tak jsme je zahráli fantasticky."

I tak ale Česko poprvé na turnaji padlo. A zrovna v zápase, který možná rozhodoval o prvním místě ve skupině. Bartošák však tvrdí: „Tohle jsem neřešil, ani to nebylo téma v kabině. Hrát už po dvou zápasech o první místo v tabulce, na to je času dost."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz