Chalupa chce začít v Hradci: Bylo by to super, snad si zahraju

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pokud by to kluby NHL dovolily, některé extraligové soupisky by mohly být na startu nového ročníku hodně zajímavé. Třeba ta hradeckého Mountfieldu.

Chance liga na Hokejka TV

Velkou peckou pro celou soutěž by byl start Filipa Hronka. Nejlepší obránce loňského mistrovství světa na Slovensku už svůj zájem potvrdil. „Mně se nikam jinam do Evropy chtít nebude, takže to je jednoduché – Hradec Králové by byl ideální,“ uvedl klubový odchovanec, jenž válí v Detroitu.

„Kdybych tady začínal, bylo by to super, protože trénink je dobrý, ale zápas nic nenahradí.“

Na soupisce Mountfieldu by se ale mohlo objevit další jméno se smlouvou v NHL. Tedy Matěj Chalupa. Ten si pozornost Chicaga vysloužil letos, po dvou sezonách na východě Čech. S Blackhawks podepsal dvouletý kontrakt.

21letý útočník aktuálně čeká na jakékoli informace o své budoucnosti.

„Poslední zprávy mám ze schůzky s agentem, který říkal, že se spojí s Chicagem, aby to nějak vyřešili. Popřípadě bych začal tady v Hradci, ale to všechno záleží na Chicagu, jestli mi to povolí, nebo ne,“ říká v rozhovoru pro klubový web.

Chalupa si teď stejně jako další hráči užívá oddech, ale ten už brzy vymění za tréninky na ledě. „Asi začnu i tady s týmem, a uvidí se, jak to všechno bude. Na přípravné zápasy se musím spojit s agentem a zeptat se ho, jak to vypadá,“ pokračuje talentovaný mladík.

Rád by se tedy ukázal v Generali Česká Cupu, do něhož extraligové týmy vstoupí v úterý 4. srpna. „Snad si nějaký zápas budu moct zahrát. Kdybych tady začínal, bylo by to super, protože trénink je dobrý, ale zápas nic nenahradí,“ uvědomuje si.

Jenom je otázka, zda jeho pohled budou sdílet i noví šéfové.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Než se do zámoří přesune, má ještě Matěj Chalupa čas zapracovat na své angličtině. „Teď si domlouvám nějaké kurzy a musím to dopilovat. Základy tam jsou. Tím, že tady byli kluci cizinci – Oskars Cibulskis, teď je tady Jordann Perret, byl tady Lucas Lessio – tak jsme s nimi nějak mluvili. Ono se to do hlavy nějak dostane,“ hlásí na mountfieldhk.cz.

Jak jedním dechem dodává, na jazyky nikdy nebyl zrovna talent: „Ve škole jsem na angličtině měl trojky čtyřky. Učitelka si mě spíš nevšímala, protože jsem tam dělal bordel, a moc mě ani nezkoušela,“ směje se.

A co po něm ještě zástupci Blackhawks chtěli v otázce hokejového vývoje? „Říkali mi, abych zesílil nohy, břicho, byl víc dravý na ledě a taková, jak se říká, svině. Teď momentálně to na ledě nejde, ale na sílu jsme měli dobrou přípravu, tak věřím, že jsem něco naposiloval,“ dodává Chalupa.

První trénink na ledě čeká Mountfield ve čtvrtek 23. července.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz