Chceme zlatý hattrick, velí jednička Komety Langhamer. Dál myslí na NHL

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Stojí před ním nelehký úkol, který je zároveň velkou výzvu. Brankář Marek Langhamer, který přišel do Komety v prosinci, má v nové sezoně plně nahradit svého jmenovce Čiliaka, jenž dotáhl modrobílé v pozici klíčového muže ke dvěma titulům v řadě. Nyní se mu otevírá šance prodat svůj potenciál a dovést Brno ke třetímu zlatu v řadě. „Vyhovuje mi to a užívám si to. Tohle byl můj cíl, vybojoval jsem si ho a snad to potvrdím,“ tvrdí odhodlaně. Před startem soutěže se cítí ve velké pohodě.

Plekanec Chance liga

Příprava na novou sezonu je minulostí, Kometa v ní odehrála včetně Ligy mistrů deset duelů. Jaká byla?
Šlo o to se do toho dostat. Já jsem od února, co si pamatuju, nechytal, a tak jsem se do toho zase potřeboval dostat. Jak začala Liga mistrů, tak jsem se do toho postupně dostával a ladil formu na extraligu. Konečně to začne, čekání bylo dlouhé. A když k tomu připočtu volno a tu dřinu během léta, tak jsem moc rád, že to začne.

Co bylo pro vás nejnáročnější?
Všechno bylo náročné. Například je těžké, když je venku skoro 40 stupňů a vy máte zavření v hale dvě a půl hodiny chytat. Já se ale celkově cítím dobře, jsem spokojený se svou formou a doufám, že nám to o víkendu vyjde. Nejen já, ale i zbytek týmu se chtěl dostat do nějakého tempa, což se povedlo. Máme teď dlouhý týden, kdy čekáme, ale musíme to nějak vydržet, pořád trénovat a o víkendu to prodat.

Do Brna jste přišel v prosinci. Jak těžké bylo si zvyknout na nové prostředí?
Byla to nová soutěž, trvalo to chvilku. Prvních deset dní před Vánoci to trvalo, sledoval jsem soupeře a taky to, kdo a jak hraje. Tuhle sezonu už to bude v pohodě a budu se moci soustředit na náš výkon.

Loňskou cestu Komety za titulem jste sledoval jen ze střídačky, váš kolega Čiliak vás do branky v play off nepustil.
Pro mě to byl víceméně dárek. V Americe jsem se na začátku sezony snažil, co to šlo, všechno se vyvíjelo dobře až na to, že mě nechtěli stavět. Když jsem chytal, tak jsem chytal dobře, ale i tak mě stejně ustřihli. O Vánocích jsem přišel do Brna, a bylo to dobré rozhodnutí. Celou dobu jsem si to užíval. Samozřejmě je rozdíl celý titul odchytat, ale být součástí týmu je také obrovská zkušenost.

Nyní bude tíha odpovědnosti po odchodu Marka Čiliaka nejspíš ležet na vás. Jste připraven být jedničkou Komety?
Mně to vyhovuje a užívám si to. Tohle byl můj cíl, vybojoval jsem si ho a snad to potvrdím. Uvidíme, jak budeme hrát všichni dohromady, ale samozřejmě gólman je základní stavební kámen. Budu se snažit předvádět to nejlepší.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Vyhovuje vám, že budete po delší době ve větším zápřahu?
Nehraje roli, že budu ve větším zápřahu. Hraje se dvakrát, občas třikrát týdně, což by neměl být problém, protože v zámoří, jak jsem říkal, jsme měli třeba i tři zápasy za sebou, někdy dokonce čtyři. Když s tím problém mít budu, tak je to čistě na mně, jak se s tím poperu, ale zároveň věřím, že tohle se mi nastane.

V září hrajete vždy systémem dvou zápasů, a to venku-doma. Jak moc to bude vzhledem k regeneraci náročné?
Nic s tím neuděláme, a tak se na to musíme připravit co nejlépe to půjde a dát do toho všechno. Pak máme zase týden na to, abychom zregenerovali, ale druhý zápas bude vždy určitě náročnější. Asi mi to nebude dělat problém, těžké to však bude pro všechny. V Americe jsme mívali i tři utkání za sebou, vím, jaké to je. Zároveň ale záleží, jaké jsou zápasy.

Dva dny po sobě vás navíc čekají vždy odlišní soupeři. Přizpůsobíte tomu taktiku?
Předpokládám, že budeme hrát svoji hru, a asi tam nějakých pár změn bude. Budeme se snažit hrát náš systém a rychle změnit pár věcí, když bude potřeba.

Očekáváte, že se všichni na vás budou chtít znovu vytáhnout? Opět budete patřit mezi největší favority…
To možná jsme, ale nám to víceméně může být jedno. Chceme hrát svoje a víme, že to funguje.

Po dlouhé době se může stát, že jeden tým vyhraje tři tituly za sebou. Je touha po další Masarykově trofeji velká?
Chceme ho, ale sezona je dlouhá. Nejdřív se musíme soustředit na základní část a až pak přijde play off, kde se vždycky může stát cokoliv. Je to cíl, ale zase nechci prohlašovat: „Ano, jdeme to vyhrát.“ Nemělo by to cenu. Půjdeme postupně zápas od zápasu a uvidíme, co se stane.

Berete sezonu i jako další možnost se ukázat, a znovu vychytat nabídku z NHL, nebo to berete jako uzavřenou kapitolu?
NHL jako uzavřenou kapitolu rozhodně neberu. Jsem stále mladý, můžu se vyvíjet, a obzvlášť v Brně, kde mi Kometa dala velkou šanci. Cesty jsou různé, každý volí jinou. Já tehdy volil stejnou jako Patrik Bartošák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz