Chlouba nebo Kostourek. Chomutov posílá elitní lajnu do Děčína

Foto: piratichomutov.cz

Trápící se druholigový Děčín přivádí do svého týmu kompletní chomutovskou formaci: jedná se o produktivní útok ve složení Roman Chlouba, Jakub Chrpa a Milan Kostourek. Doplní ho obranná dvojice Michal Žižka a Dominik Ferbas. Do Děčína přicházejí na měsíční hostování.

Fanshop národního týmu

Na spolupráci s Chomutovem se Děčín domluvil už před začátkem sezony. „Hledali jsme nějakou možnost střídavých startů. Chomutov měl zájem zapracovat svoje mladé hráče, a tak jsme se o tom společně bavili, zda by se nenašla vhodná spolupráce. A teď jsme se rozhodli to zrealizovat,“ uvedl pro hokej.cz děčínský manažer Jan Havlíček.

„Dohoda je taková, že kluci by měli hrát spolu jako celá pětka,“ přibližuje na stránkách Pirátů jejich manažer Petr Jíra. Změna by nastala jedině v případě, že by spolupráce mezi hráči přestala fungovat. „To bychom pak samozřejmě museli tým promíchat. Ale plánujeme, že chomutovská lajna zůstane pohromadě,“ potvrzuje Havlíček.

Chomutovští hráči přicházejí na měsíční hostování. „Kluci, kteří Děčínu pomůžou, nás totiž požádali, že se během Vánoc chtějí věnovat rodinám. Proto jde o měsíční hostování,“ objasňuje Jíra.

„Snažíme se udělat všechno, abychom druhou ligu v Děčíně zachránili."

„Plánovali jsme kratší výpomoc, protože zase nechceme vyřadit naše hráče z kádru. Chceme s kluky dál pracovat. Tato výpomoc vyústila z toho, že se nám nedaří a snažíme se udělat všechno, abychom druhou ligu v Děčíně zachránili,“ říká Havlíček.

Zatímco obránce Dominik Ferbas bude současně nastupovat i v kraji za Chomutov, zbývající čtveřice bude do Vánoc oblékat pouze děčínský dres. Na rozdíl od Ferbase už mají totiž splněný počet odehraných zápasů pro případný start v kvalifikaci o druhou ligu.

Přestože Děčín naposledy vyhrál na ledě vedoucího Dvora Králové, zůstává i nadále ve skupině Sever poslední. Chomutovská pětice tak má tuto situaci změnit. „Slibujeme si od nich především to, že budeme sbírat body. Doposud se nám moc nedařilo, takže jsme chtěli zvýšit konkurenci v týmu. Doufáme, že se nám podaří odpoutat se od posledního místa v tabulce,“ vysvětluje příchod chomutovských hráčů Havlíček.

„Během Vánoc se kluci chtějí věnovat rodinám, proto jde o měsíční hostování.“

Příchozí chomutovský útok je vskutku produktivní. Roman Chlouba zaznamenal v letošním ročníku už 45 bodů z deseti zápasů a jasně vládne produktivitě krajské ligy. Milan Kostourek má na svém kontě jen o dva body méně a nejmladší z útočné trojice Jakub Chrpa potom 26.

Na svoji střeleckou formu se budou snažit navázat i o ligu výš. Premiéru v novém týmu zažijí už dnes proti druhým Letňanům. 

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz