Chomutov nabízel výměnu licencí také Jablonci

Foto: Anton Martinec, hvrchlabi.cz

Nejen se Znojmem. Chomutov v předešlých týdnech jednal také s Jabloncem nad Nisou. Na stole byla výměna licencí: dluhy stíhaní Piráti by hráli druhou ligu, Vlci by se pak poprvé v historii představili v Chance lize.

Chance liga na Hokejka TV

„Byli jsme kontaktováni zástupci chomutovského hokeje, jestli bychom si s nimi nechtěli vyměnit první ligu za druhou, protože tam v současné době řeší také mnoho problémů," potvrdil v rozhovoru na jabloneckých stránkách generální manažer David Bartel.

Tahle varianta ale padla. „Je to lákavé. Hokej o soutěž výš bychom asi všichni chtěli v Jablonci vidět. V neposlední řadě by to byla reprezentace města. Ale pro nás je to teď nereálné," uvědomuje si Bartel. 

Piráti už avizovali, že ve hře jsou v současné chvíli jen dvě možnosti: buď pokračování v Chance lize, nebo nucený odchod do kraje. Minulý týden svitla naděje – Chomutov jedná s potenciálním investorem. 

„Pro nás je to teď nereálné." 

A Jablonec? Ten je tradičním účastníkem druhé ligy, v letech 2016 až 2018 dokonce třikrát za sebou postoupil do baráže.

Loňská sezona se Vlkům nepovedla, v té další ale věří v návrat mezi špičku. I díky comebacku Tomáše Plíhala. Hovoří se také o dalších zajímavých posilách.

„Věřím, že fanoušky potěšíme," říká Bartel na webu hcvlci.cz. „Mužstvo je téměř postavené, dolaďujeme ještě dva hráče. Základní osa kádru bude posílená o hráče, které fanoušci určitě v dresu Vlků pamatují a se kterými jednáme. Až budeme na všem domluvení, zveřejníme jména."

Že by byl ve hře návrat střelce Kamila Bříšky, nejvýraznější druholigové postavy posledních let?

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz