Chomutov nadále zbrojí: o smlouvu zabojuje útočník z regionu

Marek Berka | Foto: piratichomutov.cz

Štěpán Němec, Jiří Fronk, Tomáš Guman, Pavel Jekel, Darek Hejcman, Vojtěch Husinecký a teď 23letý útočník Marek Berka. Piráti pokračují v posilování pro další sezonu.

Chomutov už přivedl poměrně zkušené útočníky, nyní přichází nejmladší jméno do ofenzívy. Berka míří k Pirátům zatím do konce srpna s možností prodloužení spolupráce do zbytku sezony. 

„Jde o zajímavého útočníka z regionu, kterého v minulé sezóně provázely zdravotní problémy, proto ho chceme nejdřív vidět v tréninku a zápasech,“ vysvětluje sportovní manažer a hlavní trenér Martin Pešout. 

„Pokud bude v pořádku, věřím, že by nám mohl v první lize pomoct,“ dodává Pešout. 

Berka minulý ročník strávil ve dvou klubech: nejprve začal v Třebíči, kde stihl dvanáct utkání (2+2), následně odehrál stejný počet zápasů ve Znojmě (2+0). 

„Jde o zajímavého útočníka z regionu, kterého v minulé sezóně provázely zdravotní problémy, proto ho chceme nejdřív vidět v tréninku a zápasech."

V extralize má zatím 23 startů za Litvínov, teď zabojuje o stabilní místo v první lize. „Dávalo mi největší smysl domluvit se právě tady, i když je to kvůli mým problémům z minulé sezony zatím jen do konce srpna,“ pokračuje. „Už jsem v pořádku a věřím, že přes léto kvalitně potrénuju, abych se vrátil do formy jako před zraněním," praví Berka pro klubové stránky. 

Rodák z Mostu hrál v kariéře ještě například za Sokolov či Litoměřice. Na konci srpna bude jasno o tom, zda ho Chomutov podepíše do konce sezony. 

Tvořící se kádr Pirátů Chomutov

Brankáři: Martin Altrichter, Richard Běhula, Michael Petrásek, Pavel Jekel.

Obránci: Jakub Březák, Filip Eliáš, Radek Havel, Patrik Kadeřávek, Vít Seemann, Petr Ulrych, Jakub Váchal, Štěpán Němec, Vojtěch Husinecký.

Útočníci: Petr Eret, Jiří Fronk, Tomáš Guman, Tomáš Koblížek, František Mála, Jan Svoboda, Tadeáš Svoboda, Martin Tůma, Darek Hejcman, Marek Berka. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz