Chomutov oficiálně končí v Chance lize. Co bude nyní s rozpisem?

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti oficiálně informovali hokejový svaz, že se nezúčastní příštího ročníku Chance ligy. Důvodem je neschopnost doložit bezdlužnost vůči hokejovým subjektům.

Chance liga na Hokejka TV

Chomutov, který nedokázal splnit licenční podmínky pro účast v Chance lize, tedy podá alespoň přihlášku do krajské ligy v Ústeckém kraji.

Blížícího se ročníku druhé nejvyšší soutěže se zúčastní osmnáct mužstev. Komplikací je, že byla soutěž rozlosována ještě před odstoupením Chomutova.

Pokud by původní rozpis zůstal zachován, měly by v jednom kole volno hned dva týmy. Dojde tedy k dodatečným úpravám? Případně i ke změnám v systému Chance ligy, který nově počítal s play out a přímým sestupem?

„Vedení Českého hokeje vzalo informaci na vědomí s tím, že o dalším postupu včetně případných úprav norem a rozpisu Chance ligy rozhodnou vedení soutěže a výkonný výbor Českého hokeje," avizuje svaz v tiskové zprávě.

„O dalším postupu včetně případných úprav norem a rozpisu Chance ligy rozhodnou vedení soutěže a výkonný výbor Českého hokeje."

Piráti hodlají hrát krajskou soutěž v krásné ROCKNET Aréně. A ideálně v horizontu tří let se chtějí vrátit zpátky mezi profesionály. Už také oznámili první jména pro kraj: obránce Angela Krsteva s Kamilem Charouskem a útočníky Jiřího Gombára a Petra Jíru. 

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz