Chomutov už trénuje na kraj. Proti komu bude hrát?

Foto: Kateřina Kundertová

Chomutovští hokejisté se od čtvrtka chystají na novou sezonu. Po třiadvaceti letech nepůjde o profesionální soutěž. Piráti však hodlají hned v tomto ročníku postoupit do druhé ligy.

Chance liga na Hokejka TV

V základní části čeká Chomutov dvacet utkání. Dokola bude hrát s Louny, Kláštercem nad Ohří, Roudnicí nad Labem, Lovosicemi a kadaňským béčkem. 

Piráti hodlají i v kraji zachovat servis, na který byli fanoušci zvyklí loni. Domácí zápasy se budou kkonat v neděli od 16:30.

„Vzhledem k tomu, že bychom rádi využívali na střídavé starty hráče z ligových soutěží, vybrali jsme pro domácí zápasy neděli,“ vysvětluje na chomutovském webu tiskový mluvčí Libor Kult.

„Rádi bychom využívali na střídavé starty hráče z ligových soutěží, pro domácí zápasy jsme si proto vybrali neděli.“

Po základní části následuje v rámci skupiny play off. Jeho vítěz se probojuje do kvalifikace proti postupujícím z ostatních krajů. 

První utkání odehrají Piráti 20. září v Kadani, proti tamějšímu béčku. Chomutov postavil hodně zkušený tým, je to pořádné retro: na soupisce jsou třeba Kamil Charousek, Bronislav Andres, Jiří Gombár, Ivan Huml, Petr Jíra, Tomáš Polanský nebo Karel Ton.

Cíl je jasný – postup. „Je to super! Pamatuju si, když se v Chomutově hrálo o postup z druhé ligy a pak i z první. Vždy to mělo ten sportovní náboj, který si myslím, že to letos bude mít po delší době taky," říká na pirátských stránkách Ton.

„Vůbec ale nevím, co od kraje čekat. Říká se, že bruslit už umí každý, takže si myslím, že to bude spíš o nějaké šikovnosti. A ta si myslím, že by měla být na naší straně," doufá Ton.

„Myslím, že šikovnost by měla být na naší straně."

Chomutovské tréninky dočasně vede Petr Jíra, který je současně hráčem i sportovním manažerem. Hlavní trenér Petr Martínek je totiž v karanténě a k týmu se připojí až v následujícím týdnu.

Aktuální kádr Pirátů Chomutov

Brankáři: Pavel Damašek, Dominik Svoboda.

Obránci: Milan Babka, Kamil Charousek, Angel Krstev, Miroslav Kuncl, Martin Kunrt, Libor Řepík, Dominik Ferbas, David Petrásek.

Útočníci: Tomáš Adámek, Bronislav Andres, Jiří Bečvář, Petr Freiberg, Jiří Gombár, Ivan Huml, Patrik Huňady, Petr Jíra, Jaroslav Kulich, Jiří Panocha, Tomáš Polanský, Jan Stoklásek, Marek Šafařík, Karel Ton, Tadeáš Svoboda, Dominik Pavlák, Tomáš Vyroubal.

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz