Choreo Vítkovic? Jak hluboko může člověk klesnout, diví se Bartošák

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vrátil do míst, která důvěrně zná. Gólman Patrik Bartošák se po čase znovu představil na ostravském ledě, jenže ne v dresu místních Vítkovic, ale v brance úhlavního rivala z Třince. Bartošák působil jistým dojmem, pochytal 32 střel, jenže v závěru během necelých pěti minut třikrát inkasoval a musel přijmout hořkou prohru v ocelářském derby.

HokejkaTV

V čase 52:13 zvýšil Tomáš Marcinko svým druhým gólem na 3:1 pro Třinec a obhájci mistrovského titulu v tu chvíli hrálo vše do karet. Pak ale snížil Daniel Kurovský, v čase 57:59 srovnal Roberts Bukarts a devět sekund před koncem završil luxusní vítkovický obrat Rastislav Dej. Proč takový zvrat?

„Dostali jsme tři góly. Nevím, jak jinak to popsat. Děláme chyby a Vítkovicím tam i s trochou štěstí napadaly góly. Pokud chceme hrát nahoře, což chceme, těchto kiksů a výpadů se musíme do další části sezony vyvarovat,“ velí Patrik Bartošák. „Nepodcenili jsme je, přistupovali jsme k nim jako ke každému jinému soupeři. Spíš jsme si pak asi říkali, že to půjde samo,“ zamyslí se.

Co se stalo s Oceláři v závěrečné pětiminutovce? „Na nikoho nechci nic házet. Vím, že chcete slyšet, abych na někoho něco řekl. Nic. Udělali jsme chyby, já jsem nás vzadu nepodržel a Vítkovice daly tři góly. Cpaly se do brány a s kapkou štěstí jim to tam napadalo,“ pokračuje.

Při vyrovnávacím gólu si Roberts Bukarts puk nachystal odrazem o zadní mantinel. „Nepřekvapilo mě to. Nechtěl jsem do toho sahat, protože to skákalo. Kdybych to minul, mohlo se stát, že bych se dostal úplně mimo bránu. Bohužel se k tomu dostal jako první, vystřelil mi to na tělo a ještě mi do toho obránce strčil hokejku a tečoval mi to na stranu,“ popisuje.

„S trochou štěstí pro Vítkovice a trochou smůly pro nás se to odrazilo přesně tam, kde jsem ruku neměl. Takových věcí se ale musíme vyvarovat. Když vedeme 3:1, musíme hrát v útočném pásmu a vyhazovat to ven. Nemůžeme si dovolit nechat jim takové příležitosti,“ dodává.

„Zasmál jsem se tomu, jak hluboko může člověk klesnout.“

Jak vnímal svůj návrat na místo činu? Na zimák, kde strávil více než tři sezony? „Abych řekl pravdu, je to zápas jako každý jiný. Asi bych to řešil, kdyby to bylo měsíc po přestupu, ale už nějakou dobu oblékám tenhle dres,“ vysvětluje třinecký brankář.

O tom, že by derby vynechal, vůbec neuvažoval. „S trenéry jsme to vůbec neřešili. Patřím do Třince a je jedno proti komu hrajeme. Chtěl bych chytat, i kdybychom hráli proti Spartě, Liberci nebo Vítkovicím. Je mi to jedno. Chci chytat a neřeším, jestli jsme zrovna hráli ve Vítkovicích. Teď už je to tady pro mě uzavřená kapitola. Bojuji za Třinec,“ tvrdí.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Necelých osm minut před koncem Třinec vedl 3:1, přesto přišel o nadějný náskok a nakonec o všechny body. „Ale štve každá porážka. I kdybychom prohráli 0:8, nebo 0:1. Je to jedno. Mrzí to, že jsme vedli, ale člověk hraje šedesát minut a nekouká, kolik je to po dvou nebo po padesáti devíti minutách. Chtěli jsem vyhrát šedesát minut, a to se nám nepovedlo,“ štve někdejší brankářskou oporu Ostravanů.

„Víme, že kvalita měla být a asi i byla na naší straně. Bohužel s kapkou štěstí se jim to poodráželo a napadalo jim to tam. Nic více bych v tom nehledal,“ doplňuje. A co říkal na štiplavý transparent domácích fanoušků, kteří Bartošákovi neodpustili přestup k třineckému rivalovi? „Bylo tam něco se sedmi sty tisíci a vítkovickou kasou, ale dál to asi nebudu komentovat,“ říká Patrik Bartošák. Nerozhodilo ho to? „Vůbec ne, jen jsem se zasmál tomu, jak hluboko může člověk klesnout,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz