Chyběl nám instinkt zabijáka, mrzí Kováře po nečekané prohře

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

20. března 2019, 11:47

Jan Picka

Ve čtvrtfinálové sérii mezi Plzní a Olomoucí je srovnáno, Mora zvládla otočit nepříznivý stav druhého duelu. Domů si tedy Hanáci po vítězství 3:2 po prodloužení odvážejí stav 1:1, který by jistě před začátkem brali všemi deseti.

Zdálo se, že Západočeši mají po čtyřiceti minutách zápas ve své režii. První třetinu Škodovka ovládla jak herně, tak výsledkově, druhou část odehrála Plzeň výborně takticky, ale ve třetí přišel zlom. „Po tom, co jsme vedli 2:0, jsme zalezli, přestali jsme hrát. Pak už jsme to moc pod kontrolou neměli. Chyběl nám ten instinkt zabijáka, který jsme měli v prvním zápase. V něm jsme přidávali další góly a odskočili, to nám nyní bohužel chybělo, proto jsme zápas ztratili,“ mrzí Jana Kováře.

Zlom zapříčinil nejprve gól Miroslava Holce, který se trefil přesně pod břevno, čímž odčaroval kouzlo do té doby neprůstřelného Frodla. Od té chvíle bylo Mory všude plno. Hosté měli více ze hry, byli dříve u puků, prostě šli si za nadějí, že si z Plzně nakonec odvezou jeden bod do série. Tak se i stalo. Aleš Jergl pak při hře bez gólmana srovnal minutu a čtyřicet čtyři sekund před koncem na 2:2, pak dvougólový Holec šťastně ukončil prodloužení. Pro informaci – útočník Miroslav Holec v prvním utkání nehrál, do sestavy Olomouce se dostal až v tom druhém. A hned ho rozhodl.

Útočník Kovář nezastírá, že za vzestupem Mory ve třetí třetině mohli i domácí hokejisté a jejich výkon: „Dali jsme soupeři šanci a on toho využil. Přičichli si k tomu, pro nás už bylo těžší se do hry zase dostat.“

Neměli modrobílí v hlavách pocit uspokojení? To Jan Kovář jasně odmítá, stejně tak i bek Michal Moravčík: „Nemyslím si, že bychom byli uspokojení, spíš jsme začali hrát pasivně. A Olomouc toho využila.“ Západočeský obránce si nakonec z duelu odnesl dva minusové body při účasti na ledě.

„Dali jsme soupeři šanci a on toho využil."

V čem lze ještě hledat zlomové okamžiky duelu? „Měli jsme se víc tlačit k tomu, abychom vstřelili třetí gól. Pak bychom hru více uklidnili. To se nám bohužel nepodařilo,“ myslí si Kovář, který si v sérii zatím připsal tři kanadské body za jeden gól a dvě asistence.

Trenér Čihák viděl další problémy v tom, podobně jako jeho svěřenci, že domácí nehráli a nebojovali naplno celých šedesát minut hry, což je obzvlášť v play off smrtící. A Hanáci toho dokonale a beze zbytku využili.

V olomoucké plechárně tedy čeká na indiány těžký úkol, který si sami vytyčili – vyhrát obě utkání. Ladislav Čihák říká, že se to podaří, pokud indiáni budou hrát jako v prvním mači série, který Škodovka ovládla v poměru 8:1. „Je to 1:1, do Olomouce prostě pojedeme vyhrát,“ přidává se Jan Kovář.

Michal Moravčík zažil téměř identickou situaci i loni, kdy Olomouc nejprve ve čtvrtfinálové sérii vyhrála v Plzni na nájezdy, poté Západočeši srovnali stav, na Hané následně oba duely zvládli. Budou se podle Moravčíka venkovní mače nějak lišit od těch plzeňských? „Očekávám, že to bude pořád stejné. Podobné jako v Plzni, oni budou hrát furt stejně. Nechci spekulovat, ale rozhodně chceme uspět v obou utkáních, tak k tomu také přistoupíme,“ hlásí bek indiánů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz