Chytil se vrátil po zranění. Šetřit se? Je to národní tým!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

26. dubna 21:43

Marek Hedbávný

(TRENČÍN, od našeho zpravodaje) Filip Chytil poprvé nastoupil v přípravě před MS a hned se blýskl dvěma góly. Devatenáctiletý talent zařídil výhru 3:1 nad Slovenskem.

NHL 20

Hned při prvním střídání jste dal gól!
Měl jsem trochu obavy z toho, jaké to bude přejít na širší kluziště. Dlouho jsem nehrál, takže jsem se do toho potřeboval dostat. Udělat třeba nějakou malou dobrou věc, nějaký správný detail. No a nakonec z toho byl hned gól. To mě nakoplo. Moje sebevědomí šlo nahoru a udržel jsem si ho po celý zápas.

Rozhodčí ještě zkoumali, jestli tam nebyla vysoká hůl.
Já v tu dobu seděl na střídačce. Zeptal jsem se trenéra a ten říkal, že to byl jasnej gól. Takže jsem byl v klidu.

Měl jste pak v hlavě hattrick?
Šance nějaké byly, ale nijak zvlášť jsem na to nemyslel. Hlavně jsem chtěl vyhrát zápas. Jsem rád i za to, že jsme pak dali gól v přesilovce na 3:1. To nás uklidnilo a pak jsme to skvěle odbránili. Obecně jsme hráli zodpovědně dozadu. V každé třetině jsme byli zodpovědní s pukem. Myslím, že to tedy bylo zasloužené vítězství.

Jak to vypadá s vaším zdravotním stavem?
V průběhu týdne jsem zkoušel rameno. Jednou jsem se nechtěně dostal do souboje – a zjistil jsem, že to drží. Takže jsem šel i do zápasu. Jsem rád, že jsem konečně mohl nastoupit a že se to takhle povedlo.

A je tedy váš stav stoprocentní?
To teď nechci říkat.

Šetřil jste se?
Ne, to vůbec ne. Pokaždé, když je zápas, jdu do něho na sto procent. Je to národní tým a ještě k tomu zápas zrovna proti Slovensku. Každé utkání a každé střídání je důležité – hraje se o nominaci na mistrovství světa. Tady nejde nic vypouštět.

Jak vlastně vnímáte rivalitu se Slovenskem?
Pár kluků znám. Na velkých turnajích tam možná nějaká rivalita je. Teď jsou ale v obou týmech hráči, kteří bojují o nominaci, takže nemyslím, že by šlo o rivalitu – všichni se prostě chtěli ukázat trenérům a vyhrát zápas.

„Dlouho jsem nehrál, takže jsem se do toho potřeboval dostat. Udělat třeba nějakou malou dobrou věc."

Jakub Kovář říkal, že tady bylo neskutečné vedro. Že takové snad ještě nezažil.
Jo, bylo vedro, ale s tím stejně my nic neuděláme. Oba týmy měly stejné podmínky. A my to naštěstí zvládli lépe.

Byl ten led ale opravdu špatný?
To ano. Určitě se hraje líp, když je větší zima, ale jak jsem říkal, na špatném ledě hrály oba týmy.

Jak jste si užíval atmosféru? Oproti NHL je přece jen živější.
Je to trochu živější. (usměje se) Už před zápasem jsem říkal, že se na tu atmosféru těším. Hráli jsme kousek od Česka, byla tady spousta našich fanoušků... Fandili čeští i slovenští fanoušci, moc jsem si to užil. Byla tu opravdu skvělá atmosféra.

„Myslím, že Tomáš Fořt o tu nominaci bojuje a že má velkou šanci."

Vypadalo to, že jste si v lajně s Davidem Tomáškem a Rudolfem Červeným sedli.
Důležité bylo, abychom spolu komunikovali. Bavili jsme se proto spolu už den před zápasem, kdy jsme se dali dohromady jako lajna. Pak i na ledě, na střídačce. Doteď jsem s nimi nehrál, takže právě komunikace byla nejdůležitější. Na střídačce jsme si to mezi sebou vždy vyjasnili a poučili se z chyb, které jsme udělali v minulém střídání. Potom z toho pramenily ty naše šance a góly.

V předchozích zápasech vedle nich hrál Tomáš Fořt. Nebyl naštvaný, že jste ho v lajně nahradil?
Ne, myslím, že ne. Byl v pohodě.

Co vlastně říkáte na jeho progres? Znáte se ze Zlína, teď jste spolu v reprezentaci.
Hraje super. Zápasy proti Rakousku jsem sice osobně neviděl, ale vím, že v nich dával góly. Proti Německu jsem ho sledoval a hrál opravdu skvěle. Dneska taky odehrál skvělý, tuhý zápas. Byl výborný v obranném pásmu, byl výborný na buly... Myslím, že o tu nominaci bojuje a že má velkou šanci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz