Cienciala pomohl prohloubit trápení Ocelářů: Tohle vyjde jednou z 10 pokusů

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Dřeli jako koně, sváděli bruslařské dostihy a podstupovali mraky osobních soubojů. Hokejisté Mladé Boleslavi a Třince předvedli v dohrávce 12. kola náročnou bitvu, šťastnější z ledu nakonec odcházeli domácí. „Těžký, strašně urputný zápas. Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body," hlásí spokojeně útočník David Cienciala.

Aplikace Tipsport extraligy

Bruslaři toužili potvrdit nedělní skalp Olomouce, velká snaha byla také na straně hostů. Oceláři potřebují najít vítězný směr, ve městě aut makali naplno, leč zase nemají nic. „Třinec bruslil, chodili do nás. Byl to tvrdý hokej, vyrovnané utkání. Rozhodl náš třetí gól ve třetí třetině. Díky němu jsme vyhráli," potvrzuje Cienciala.

Vítěznou trefu zařídil Ondřej Najman, značný podíl na ní měl právě Cienciala, jenž vyslal z rohu kluziště znamenitou nahrávku do prostoru před gólmana Ondřeje Kacetla. V utkání, kdy obrany předváděly většinou velmi pozorný a důsledný hokej, se dva domácí útočníci na chvilku ocitli nepokrytí. A Bruslaři toho využili.

„Končila přesilovka, viděl jsem, že Ondra Najman to má za brankou, odskočil jsem do rohu. Když se ke mně dostal puk, viděl jsem, že máme dva hráče před brankou. Najmyho a Valentina (Claireauxe, pozn. red.). Hodil jsem to na ně a doufal, že někdo z nich trefí. Tohle vyjde tak jednou z deseti pokusů, jsem rád, že si puk tu hokejku našel. A že třetí gól padl, jelikož nám hodně pomohl," popisuje.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Zmíněná akce rozhodla, všechny zbývající branky totiž padly už v první třetině a poté byla k vidění velmi vyrovnaná přetahovaná. „Třinec hraje jiný hokej než Zlín nebo Olomouc, které jsme měli doma předtím. Víc agresivnější, což jsme věděli. Bylo nám jasné, že to bude těžký zápas. A to se potvrdilo," reaguje Cienciala.

Boleslavský útočník byl na ledě u rozhodující trefy s jinými parťáky, nastupuje v první formaci s Máriem Lunterem a Davidem Šťastným. Posunul se do ní poté, co Radim Zohorna odešel do Pittsburghu bojovat o NHL. „Hrajeme spolu už delší dobu, ale pořád si myslím, že si na sebe zvykáme. Zápas od zápasu je to lepší. Musíme se ještě trošku víc pochopit, ale myslím, že to je na dobré cestě," hlásí.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů, v průběžném pořadí jsou druzí a na vedoucí Spartu ztrácejí jen dva bodíky. Cienciala nicméně odmítá, že by průběžné vedení bylo pro Bruslaře zásadní metou. „Každý může vidět, jak je tabulka narvaná. Stačí prohrát jedno utkání a můžeme být čtvrtí nebo pátí. Podle mého je teď úplně jedno, jestli jsme první, třetí nebo čtvrtí. Je to tam strašně natlačené, každý zápas je v tuhle chvíli důležitý."

Skalp Ocelářů znamená pro armádu trenérů Rulíka s Paterou povzbudivý počin. Cienciala přišel do Mladé Boleslavi právě z Třince, vzájemné bitvy pro něj bývají stále pikantní. „Je to tak. Znám všechny kluky, co tam jsou, trenéry a další lidi. Takže to je pro mě speciální. Ale první střídání, OK, potom už se hraje hokej a dál to nevnímám. Chci vyhrát zápas a nic na tom nezmění, jestli proti Třinci nebo Olomouci," upozorňuje.

Sestřih utkání

Bývalé parťáky dopředu nehecoval. „Neprobíhalo nic. S klukama jsme si jen napsali, jestli v pohodě dojeli. A to bylo tak všechno. Už jsme se soustředili na utkání, pokecat jsme si mohli maximálně po zápase. V chodbě na stadionu. Ale jinak si voláme, takže v kontaktu jsme."

V barvách Bruslařů zatím s Třincem neprohrál, škádlit bilancí ovšem nikoho ze soupeřů nebude. „Já toto nerad řeším, protože se to může otočit proti nám. Jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát za tři body. Vůbec nikoho si nebudu dobírat, protože kluci odehráli parádní zápas."

Coby třinecký odchovanec samozřejmě svůj bývalý klub sleduje. A ví, že aktuálně prožívá útlum. Oceláři si v Mladé Boleslavi připsali čtvrté utkání za sebou bez bodového zisku. „V hokeji to tak chodí. Jednou se daří, jednou ne," povídá s nadhledem. „Ale kluci z Třince jsou pořád druzí nebo třetí. Že teďka prohráli pár zápasů, to vůbec nic neřeší. U nás hráli výborně, je to jen o tom, kdy se jim překlopí trošku štěstíčko."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz