Cikhart rozšíří libereckou stopu v Tri-City: Amerika? Byl to můj sen

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jeho liberečtí spoluhráči Lukáš Pařík s Michalem Teplým byli draftováni do NHL a oba zřejmě zamíří za oceán. Útočník Jan Cikhart je nakonec bude následovat. Na draftu do kanadské juniorky nevydržel ani celé kolo, Tri-City mělo velký zájem. V klubu hrajícím WHL mají s hráči ze severočeské organizace zkušenosti, dříve v jejím dresu působili obránce Michal Plutnar a útočník Kryštof Hrabík.

NHL 20

Každý klub kanadských juniorek může mít na své soupisce dva Evropany. Tri-City si letos vybralo rovnou dva Čechy – Jana Cikharta z Liberce a Davida Homolu z Třince. Oba by měli v dresu týmu ze státu Washington působit. Bývalý forvard mládežnických celků Bílých Tygrů, a v poslední sezoně také Benátek nad Jizerou, přitom nejde do neznáma, naváže na cestu dalšího exlibereckého hráče Kryštofa Hrabíka.

Ten byl v minulé sezoně po Albertu Michnáčovi druhým nejproduktivnějším Čechem v trojlístku soutěží pod značkou CHL (WHL, OHL, QMJHL). V 63 zápasech dal 21 gólů a 30 asistencí. Teď by však měl změnit působiště.

„Pár klubů o mě mělo zájem a nakonec to bylo Tri-City, které si mě vybralo. Celkově jsem cítil, že o mě měli asi největší zájem, proto také řekli nakonec mé jméno v prvním kole,“ komentoval draft do CHL Cikhart. „Z klubu mi pak psal přímo generální manažer. Řekl mi, že mě vítá u nich v organizaci, ale většinu ostatních jednání pak řešil můj agent,“ pokračoval sedmnáctiletý útočník, který se do zámoří těší.

„Fakt, že jsme byli draftováni hned tři z Liberce, potvrzuje, že jsou Bílí Tygři v České republice špičkovým klubem,“ přemítal Cikhart. „Ale Amerika je snem každého hráče, nebo alespoň mým určitě. Soutěž bude velmi těžká, čeká mě velká konkurence. V kanadské juniorce hrají hráči, kteří byli vybráni v předních kolech draftu a někteří se dokonce mihli na pár zápasů v NHL,“ dodal.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Držiteli bronzové medaile z ročníku 2017/18 ELIOD Extraligy mladšího dorostu ale může pomoct, že styl zámořského hokeje už okusil v reprezentaci. „Kanadský hokej už jsem zažil na World Hockey Challenge v Saint John a očekávám, že se bude ve WHL hrát podobným stylem. Upřímně řečeno mi zámořský způsob hokeje nevadí, takže jsem na to celkově zvědavý,“ komentoval Cikhart, jemuž pomůžou i fyzické parametry. V sedmnácti letech měří 190 centimetrů a váží 85 kilo.

Liberecká organizace dokázala, že produkuje hráče pro zahraničí. V minulé sezoně se rozhodl pro změnu působiště i reprezentační útočník Jan Jeník. „S Jeňasem jsem si zrovna nepsal, ale po draftu mi psal Kryštof Hrabík a volal mi i Michal Plutnar. Oba hráli v Tri-City a pogratulovali mně. Řekli mi, že jde o špičkovou organizaci, a doufali, že se mi bude v zámoří líbit,“ konstatoval Cikhart.

Ten bude netrpělivě vyhlížet draft do NHL, už příští rok může být skauty doporučen.

„Je o co hrát a jestli chci uspět na draftu, tak se do toho musím pořádně opřít. Průměrná sezona zdaleka nestačí. Určitě bych chtěl zapracovat na bruslení, protože podle mě je na něm nutné pracovat vždy. Chtěl bych mít taky o něco tvrdší střelu,“ přiznal perspektivní odchovanec Hvězdy.

Na Bílé Tygry, ke kterým přišel v mladším dorostu, bude vzpomínat v dobrém. „Ať už na titul v osmé třídě, když nás ještě trénoval nynější manažer mládeže Jiří Bermann, nebo třeba na třetí místo v mladším dorostu pod panem trenérem Richardem Lobem. Užil jsem si ty roky, ale zároveň se těším na novou výzvu,“ přiznal Cikhart.

„Těžko říct, jestli budu mít šanci na draft do NHL v Americe větší, ale myslím, že je člověk v zámoří mnohem víc na očích. Tygři mi toho dali spoustu jak lidsky, tak hokejově, a brzy uvidíme, jak se mi získané zkušenosti povede uplatnit v Americe,“ uzavřel jeden z talentů českého hokeje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz