Cíl je jasný a nemíníme uhnout z cesty, burcuje Němec. Na minulost nemyslí

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Bude se jednat o nejvyrovnanější sérii? Hradec a Kometa skončily v základní části na čtvrtém, respektive pátém místě, a tak se spolu utkají o postup do semifinále. Duel dvou hvězdami nabitých celků slibuje hodně emocí a neméně zajímavou hokejovou podívanou. Mountfield chce podruhé v řadě postoupit mezi nejlepší čtyřku, Brno zahajuje jízdu za zlatým hattrickem. „Myslím, že pokud bychom neměli hlad po vítězství, tak bychom tu nebyli. Máme jasně vytyčený nějaký cíl a nemíníme z té cesty uhnout,“ má jasno Ondřej Němec o motivaci obhájce. Série startuje už v pondělí na východě Čech.

HokejkaTV

Kometa už tradičně neměla nikterak zářnou základní část, v některých týdnech se trápila a pohybovala na pomezí šestky, nakonec se však potřetí v řadě dostala přímo do čtvrtfinále a podruhé z pátého místa. „Sezona se trochu proměnila, odešly nám v podstatě skoro dvě lajny. Přišli noví kluci, kteří si museli zvyknout na určitý systém, který se tu hraje. Myslím si, že poslední čtvrtinu už jsme hráli tak, jak by to mělo vypadat,“ vypráví Němec.

Do play off však Kometa půjde se stejným nadšením jako při předchozích dvou titulových jízdách. „Nemáme co měnit, kádr zůstal ze sedmdesáti procent stejný. Někteří kluci odešli, jiní zase přišli. Jdeme do play off s pokorou, zápas od zápasu a čeká nás další výzva,“ tvrdí. „Já nežiju minulostí. Žiju tím, co bude. Tituly byly krásné, ale teď se začíná od nuly,“ dodává zcela odhodlaně mistr světa z roku 2010.

„Nežiju minulostí. Žiju tím, co bude. Tituly byly krásné, ale teď se začíná od nuly.“

Závěr základní části jasně naznačil, že jsou modrobílí připraveni. Kometa si vyšlápla například na Liberec na jeho ledě, doma pak Spartě nasázela sedm branek. „Směřovali jsme formu k play off a závěr základní části jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli, abychom se připravili na vyřazovací boje a na to, co nás čeká. Ve hře, kterou jsme se prezentovali na konci základní části, bychom chtěli pokračovat a prezentovat se jí celé play off,“ nastínil Němec.

Favorita série je těžké jmenovat, série slibuje vyrovnané bitvy, kde budou rozhodovat maličkosti. „Skončili čtvrtí po základní části, u nich nevidím důvod nic měnit. Víme, že Hradec moc nestaví střední pásmo a že hraje hodně aktivní hokej. Myslím ale, že na to, co nás čeká, budeme dobře připravení. Závěr základní části jsme měli takový, jaký jsme si představovali a připravovali jsme se právě na to, co začne v pondělí,“ říká o sérii brněnský bek.

Semifinále 2017? Nejtěžší série z těch šesti, které jsme hráli

V základní části Mountfield Kometu vždy porazil, to však na jihu Moravy příliš velké obavy nevzbuzuje. „Veškeré výsledky ze základní části se nyní mažou. Možná jsme s nimi čtyřikrát prohráli, ale začíná nová soutěž, začíná play off a půjdeme, jak jsem říkal, zápas od zápasu,“ věří týmu Ondřej Němec. A také si pamatuje na sérii v semifinále 2017, kdy Kometa vyhrála 4:2 na zápasy. „Rozhodně ta série v semifinále předloni byla asi nejtěžší z těch šesti, které jsme během těch dvou play off hráli,“ vzpomíná s odstupem času.

Touha po zlatém hattricku, který zatím zvládl v novodobé éře českého hokeje jen Vsetín, je velká. Kometa je i přes umístění v základní části podle bookmakerů druhým největším favoritem na titul. „Myslím, že pokud bychom neměli hlad po vítězství, tak bychom tu nebyli. Máme jasně vytyčený nějaký cíl a nemíníme z té cesty uhnout,“ uzavírá své povídání třebíčský rodák.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz