Cílem je play off, hlásí veterán Skuhravý. Čeká ho 20. sezona v extralize

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Ikona karlovarského klubu. Václav Skuhravý neodmyslitelně patří k hokeji v Karlových Varech a ani v nadcházejícím extraligovém ročníku nebude chybět. Jeden z nejstarších hráčů v lize rozšíří svou už tak bohatou kariéru.

HokejkaTV

Václav Skuhravý oslavil začátkem tohoto kalendářního roku kulaté čtyřicáté narozeniny a nyní se chystá na svou jubilejní dvacátou sezonu v české nejvyšší soutěži, kde bude hned třetím nejstarším hráčem hned za nestárnoucím Jaromírem Jágrem a Viktorem Hüblem z Litvínova.

Po konci minulého ročníku se spekulovalo, že by legenda Energie mohla pověsit brusle na hřebík. „Nenašel jsem tak dlouhé hřebíky, které by to udržely,“ vysvětluje s úsměvem Skuhravý, proč se rozhodl pokračovat.

S céčkem na hrudi karlovarského dresu čeká ostříleného matadora už desátý rok a ačkoliv už pochopitelně nedisponuje takovou rychlostí, jakou dříve disponoval, je pro klub z lázeňského města stále platným členem. Jeho přítomnost v kabině je pro energetiky nepostradatelná, navíc pomáhá i na ledě, mimo jiné skvělou úspěšností na buly.

V letošním přípravném období odehrál Skuhravý deset zápasů s bilancí tři vstřelené branky a jedna asistence. Nejčastěji nastupoval čtyřicetiletý forvard po boku jedné z nových akvizicí – Tomáše Vondráčka. „ Nastupovali jsme spolu také hlavně z důvodu, že spolu chodíme na oslabení, tak abychom byli u sebe. Tomáš je super připravený kluk a bojovník, hraje se mi s ním dobře,“ pochvaluje si spolupráci.

Vondráček je ovšem jen jednou z letních posil Karlových Varů, které dohromady přivedly devět nových tváří. Kapitán mužstva je dle svých slov s posílením kádru spokojen.

Sezona startuje energetikům v pátek 13. září, kdy na svém ledě přivítají Zlín. „Ty první zápasy jsou vždy takové nervózní, hodně ubojované, všichni mají ještě mnoho sil. Je to spíše takové upracované,“ sděluje karlovarská čtyřiatřicítka očekávání od startu soutěže.

Energie udržela mladé hvězdy. Udělá další krok? »

Západočeši platili v posledních letech za outsidera ligy, čemuž bude i letos. V lázeňském městě však další sezonu na spodku tabulky neplánují. „Určitě být co nejvýše v tabulce, nekoukat dolů a udělat letos play off, ať už z předkola nebo z přímého postupu. Tohle je náš cíl,“ hlásí bojovně rodák ze Slaného.

A Václav Skuhravý není jediný, kdo v týmu vyhlíží úspěšnější rok. „Jsem takto naladěný já, takže musejí být všichni,“ směje se urostlý centr a hlavní postava kabiny Energie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz