Čím více hraju, tím se cítím lépe, září Paulovič. A co nový parťák z Komety?

Foto: hcdynamo.cz

Dynamo se snaží opět rozjet vítěznou sérii, ta po úterní výhře 3:0 nad Vítkovicemi čítá čtyři zápasy. Svůj podíl na pardubickém vzestupu tabulkou má také útočník Matej Paulovič, naposledy strávil na ledě téměř dvacet minut a pomohl týmu dvěma kanadskými body.

Aplikace Tipsport extraligy

Pardubice i přes stále se rozrůstající marodku pokračují v dobrých výkonech, v posledních třech utkáních se jim nedaří až tak výrazně střelecky, což ale nahradily zlepšenou defenzivou. S Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi inkasovaly pokaždé jen jednou, proti Vítkovicím dokonce vychytal Pavel Kantor své první čisté konto v sezoně. „Cítíme jistou podporu od brankářů, že nás jsou schopni podržet a snažíme se je podržet i my bloky střel nebo něčím. Snažíme se pomáhat si navzájem, zatím nám to vychází a doufám, že to tak bude pokračovat dále,“ pochvaloval si Paulovič.

Slovenský útočník přicházel do Dynama v minulé sezoně při trejdu s konkurenčním Mountfieldem mimo jiné také s defenzivními úkoly, v letošním ročníku svému týmu výrazně pomáhá i směrem do ofenzivy. „Určitě je to o tom, že čím víc hraju, tím se cítím lépe, více si dovolím, což je poté vidět i na ledě na mé hře,“ snažil se vysvětlit hlavní důvody své zlepšené produktivity.

Třetí nejproduktivnější hráč Východočechů posbíral za třicet utkání devatenáct bodů za sedm branek a dvanáct asistencí. Jeho úspěšnost střelby sahá k patnácti procentům, což je čtvrté nejlepší číslo z kádru Dynama. Paulovič dostává důvěru jak na oslabeních, tak v přesilovkách, což se snaží trenérům splatit. „Jsem hlavně rád, že jsem dostal šanci, kterou jsem dostal, a snažím se ji využít na sto procent.“

Šestadvacetiletý forvard se v duelu proti Vítkovicím podílel na prvních dvou brankách, při první si připsal asistenci, na konci druhé gólové akce stál on sám. „Robert Kousal mi to dal přesně na milimetr na hokejku, já jsem do toho plácnul a padlo to do brány,“ popsal gólovou akci z rychlého protiútoku.

Paulovič velkou část zápasů nastupoval na křídle první formace, trenérský štáb Pardubic ale musí neustále reagovat na rozšiřující se marodku. Kvůli tomu také přišel na hostování do konce sezony z Komety Luboš Horký, jenž hrál v jedné formaci s Kousalem a Paulovičem. „Na to, že jsme spolu měli jen rozbruslení před zápasem, tak si myslím, že to bylo fajn. Měli jsme tam nějaké šance a pokud si na tréninku sedneme ještě více, tak by to mělo být fajn,“ pochvaloval si Paulovič spolupráci s novou akvizicí Dynama.

„Snažíme se hrát víceméně dozadu a chodit do rychlých protiútoků. Musíme se ale stále více držet na puku na útočné polovině, nemůžeme pořád jen bránit a bránit, tak se nedá hrát hokej. Myslím si, že dozadu nám to celkem šlape a ještě to musíme trošku vylepšit směrem do útoku,“ popsal cíle pro další duely, které i nadále pokračují v rychlém sledu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz