Čína ve druhé lize přijde o čtyři hráče, všichni míří do zámoří

Foto: FB: China Golden Dragon

27. září 2019, 14:12

Ondřej Mach

Ani ne tři týdny po startu třetí nejvyšší soutěže hlásí Zlatý Drak první ztráty. Jeho dres nadále nebudou oblékat obránce Ruinan Yan a útočníci Cheng Zhang, Jianing Guo a Yuyang Gou. Všichni čtyři budou nastupovat v zámořské ECHL za Atlanta Gladiators.

partneři českého hokeje

Čínský výběr zatím platí za otloukánka Skupiny Střed, nyní navíc musí řešit další nepříjemné starosti. Po šesti zápasech tým opouští Ruinan Yan, Cheng Zhang, Jianing Guo a Yuyang Hou

Právě Hou je jedním ze tří Číňanů, kteří se v soutěži dokázali prosadit. V utkání proti Písku vstřelil mladý útočník jednu branku a přidal tři asistence. 

Zbylí tři ve druhé lize nebodovali, kromě Zhenga se jedná o mladší hráče ročníku 2000 a 2001. Čtyřiadvacetiletý Zheng patřil v mužstvu ke zkušenějším, dokonce zastával roli kapitána. 

Čtveřice hráčů si nyní vyzkouší severoamerickou East Coast Hockey League za tým Atlanta Gladiators.

Čína se ve skupině Střed krčí na posledním místě s pouhým bodem za nájezdovou prohru s píseckými Králi. Z šesti odehraných klání vyfasovala třikrát dvouciferný debakl, naposledy jí devatenáct gólů nasázela Příbram. 

Foto: Facebook China Golden Dragon

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz