Citelná ztráta pro Energii! Dva klíčoví útočníci po sezoně končí

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Hokejisté Karlových Varů se budou muset od nové sezony obejít bez dvou ofenzivních tahounů, útočníci Tomáš Rachůnek s Dávidem Grígerem neprodlouží své kontrakty. Klub o tom informoval na svém webu.

partneři českého hokeje

Oba hráči obdrželi už v průběhu listopadu nabídku na prodloužení stávajícího kontraktu, ale na začátku února sdělili prostřednictvím svého agenta, že jej neprodlouží. Vedení Energie se však nevzdalo, nabídlo jim na karlovarské poměry nadstandardní peníze.

„V našem klubu budou mít i v budoucnu vždy dveře otevřené.“

Ani na to ale Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger neslyšeli. „Bohužel i poté nám bylo sděleno, že oba hráči u nás už dále pokračovat nebudou,“ mrzí hlavního trenéra a sportovního manažera klubu Martina Pešouta, jenž moc dobře ví, jaká je to pro Karlovy Vary rána.

„Jsme si vědomi, že ztráta obou klíčových hráčů je citelným zásahem do našeho mužstva,“ hlásí Pešout na adresu útočníků, kteří prožívají životní sezonu. I díky nim se karlovarští fanoušci mohou po letech těšit na vyřazovací boje, Energii čeká předkolo play off.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Devětadvacetiletý Tomáš Rachůnek odehrál všech 50 zápasů a blýskl se v nich 52 body za 25 branek a 27 nahrávek, což z něj dělá čtvrtého nejproduktivnějšího hráče extraligy. O čtyři roky mladší spoluhráč Dávid Gríger za 47 utkání zapsal 37 bodů s bilancí 15+22.

V lázeňském městě působí shodně pátým rokem. „Oběma hráčům bychom chtěli poděkovat za odvedené služby v minulých sezonách a popřát jim hodně štěstí v další kariéře s tím, že v našem klubu budou mít i v budoucnu vždy dveře otevřené,“ říká Pešout.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Jan Bednář, Patrik Hamrla, Adam Horák, Václav Mokrý.

Obránci:
Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Ondřej Šafář, Adam Rulík, Matěj Stříteský, Martin Rohan, Dalimil Mikyska, Martin Weinhold.

Útočníci:
Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček, Vojtěch Polák, Adam Křemen, Jiří Černoch, Martin Osmík, Otakar Šik, Tomáš Vildumetz, Matěj Zabloudil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz