Citelná ztráta ve Dvoře Králové. Zkušený Mocek už Rodosu nepomůže

Foto: hcrodos.cz

Jedna sezona a dost. Zkušený obránce Petr Mocek už další starty mezi druholigovými mantinely nepřidá. Jeho další kroky směřují do Pardubic, kde bude zastávat pozici kondičního trenéra.

Chance liga na Hokejka TV

Comeback trval jen rok. Extraligou otřískaný zadák Petr Mocek oznámil před nedávno skončenou sezonou návrat k hokeji. Zlanařili ho ve Dvoře Králové, kde hledali zkušenost pro své zadní řady, přičemž Mocek ve svěřené roli rozhodně nezklamal.

Teď ale končí.

Přednost dostala lukrativní nabídka od pardubického Dynama. Mocek bude ve městě perníku figurovat coby kondiční trenér prvního týmu mužů. Nepůjde přitom do neznáma, neboť v Dynamu už jako kondiční kouč působil. Konkrétně u mládeže.

Pro Rodos půjde o citelnou ztrátu. Nenápadný, leč velmi platný zadák si odvedl svoje. Jeho bujný vous nešel přehlédnout. Zvláště pro soupeře signalizoval, že tudy při svých útočných akcích rozhodně neprojdou.

„Těší mě, že jsem Petra mohl jako hokejistu poznat. Je to nesmírně poctivý a pracovitý člověk."

Devětatřicetiletý harcovník sehrál ve Dvoře Králové 33 soutěžních utkání (2+10). Kronika zdejšího hokejového oddílu si ho už navždy bude pamatovat jako muže, který se nesmazatelně podepsal pod úspěšný královedvorský ročník s označením 2019/2020.

Rodos jej zakončil na druhém místě skupiny Sever. Nad síly houževnatého výběru bylo jen hvězdami našlapané Vrchlabí. Ale to byl tak trochu (hodně) jiný svět.

„Těší mě, že jsem mohl Petra jako hokejistu poznat. Je to velice slušný, pracovitý a skromný člověk," okomentoval konec pracovitého obránce prezident klubu Vasil Teodoridis na oficiálních stránkách.

„V jeho letech je navíc na ledě velmi obětavý. Klukům při tréninku i v zápase dokázal poradit, předával zkušenosti. Je velká škoda, že v našem klubu musí skončit. Funkci v Dynamu z časových důvodů nejde skloubit s hraním u nás,“ dodal Teodoris.

Právě na něm bude, aby ztrátu způsobenou Mockovým odchodem zacelil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz