Citelné ztráty Plamenů, končí Bureš a další. Co posily?

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Hokejový Žďár nad Sázavou má za sebou nejhorší sezonu za poslední roky. Plameny skončily v tabulce Východní konference 2. ligy předposlední a jen těsně se vyhnuly baráži. Do nového ročníku půjdou ve značně obměněné sestavě.

Především bez Lukáše Bureše. Ten v dresu s plamenem na hrudi odehrál 312 utkání, díky čemuž se zařadil mezi největší osobnosti klubu.

„Lukáš byl v klubu vedený jako trenér žáků ČSLH, za což byl i od svazu placený. Bohužel se staly některé věci, z čehož vyústilo, že jsme se nedohodli na další spolupráci, a Lukáš tak v klubu bohužel končí. A tím pádem i jako hráč A-týmu. I tak bych mu chtěl moc poděkovat za to, co pro klubu odvedl,“ vysvětluje na oficiálním webu Plamenů generální manažer Martin Nečas.

S hokejem však Bureš nekončí. Měl by posílit konkurenční Havlíčkův Brod, jak zaznívá ve zmíněném článku.

„Bohužel se staly některé věci, z čehož vyústilo, že jsme se s Lukášem nedohodli na další spolupráci."

Žďárský dres pravděpodobně nebudou oblékat ani Marek Prokš a Jan Wasserbauer. U obou však ještě existuje jistá šance na změnu postoje. „U kluků ještě tajně doufáme, že si to rozmyslí a budou pokračovat. Nebudeme na ně ale tlačit, v srpnu si zavoláme a řekneme si, jaká je aktuální situace,“ vysvětluje Nečas.

„S Markem a Honzou si ještě zavoláme. Tajně doufáme, že si svůj konec rozmyslí."

Útočná vozba Plamenů tedy potřebuje za každou cenu posílit. „Toto je pro nás jednoznačně priorita. Máme rozjednaná zajímavá jména a doufám, že již během následujícího týdne je začneme pomalu poodkrývat našim fanouškům,“ hlásí nejvyše postavený muž žďárského hokeje.

Nejisté je i trenérské obsazení. Milan Řehoř a Vojtěch Šír, kteří loňskou sezonu na lavičce žďárského áčka dokončili, se podle všeho přesouvají zpět k mládeži. Jména jejich nástupců zatím oznámena nebyla.

Tvořící se kádr SKLH Žďár nad Sázavou

Brankáři: Jiří Sláma, Lukáš Vít.

Obránci: Jan Čermák, Martin Lojek, Jaroslav Ludvík, Václav Macek, Martin Pleva, Václav Půža.

Útočníci: Martin Gregar, Tomáš Chlubna, Lukáš Jícha, Dan Kotlík, Luboš Kunstmüller, Šimon Malenovský, Martin Štola.

Foto: hokejzr.cz

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz