Cítil jsem, že potřebuju změnu, líčí Tygr Hudáček. Do Slovanu nechtěl

Foto: hcbilitygri.cz

21. června 12:04

Adam Bagar

Jeho bratr Július dřív chytal za Pardubice, teď si nejvyšší českou soutěž premiérově vyzkouší také on sám. Slovenský útočník Libor Hudáček se po třech sezonách strávených ve Švédsku přesunul pod Ještěd, kde hned na začátku května podepsal dvouletou smlouvu.

Plekanec Chance liga

„Sportovec potřebuje jednou za čas taky změnu a cítil jsem, že už ji potřebuju i já. Chtěl jsem jít do KHL, ale v ní má na mě stále práva Slovan Bratislava. Tam jsem nechtěl, musel jsem si tedy vybrat jinou zemi. Velkou roli sehrál fakt, že mi zavolal trenér Pešán a chtěl mě do svého týmu,“ prozrazuje Libor Hudáček v rozhovoru pro hokej.sk.

„Česká extraliga patří mezi nejlepší v Evropě a myslím, že jsem se rozhodl dobře.“

Slovan prý neodmítl z důvodu jeho často medializovaných finančních problémů. „Nebylo to kvůli tomu. Já jsem tam hrál šest sezon a chtěl jsem zkusit něco jiného. Česká extraliga patří mezi nejlepší ligy v Evropě a myslím, že jsem se rozhodl dobře,“ pokyvuje sedmadvacetiletý útočník, který bude u Bílých Tygrů hrát se svým číslem 79.

Účastník pěti světových šampionátů a majitel stříbra z MS v roce 2012 se pod Ještědem minul hned s několika krajany. Martin Bakoš se přes mistrovskou Kometu a švédskou Moru upsal v NHL Bostonu, Adam Jánošík si zahraje KHL za Slovan, Jaroslav Janus se vrátil do Litvínova a Milan Bartovič s Máriem Bližňákem zamířili do Trenčína.

V Liberci mají se Slováky výborné zkušenosti

„Po jejich odchodu tam, tuším, zůstal jen mladý obránce Patrik Maier. V Liberci však mají se Slováky výborné zkušenosti a já si proto myslím, že ještě podepíšou nějakého dalšího hráče od nás. Česko je nám blízké a v tomto směru určitě nebudou žádné problémy,“ hlásí Hudáček, jenž by si v extralize rád spravil chuť po předchozím ročníku.

Ten už nebyl tolik povedený jako předchozí dva v Örebro, slovenský reprezentant se musel dokonce stěhovat do Färjestadu. „Věřím, že budu zdravý a zažiju pěknou sezonu, která by mi pomohla prodat se dále. V první řadě ale chci pomoct Liberci k týmovému úspěchu,“ uzavírá útočník, který ve Švédsku za 137 zápasů nasbíral 83 bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz