Comeback útočníka Potočného. V Orlové si zahraje i se synem

Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Útočník Martin Potočný se ve 45 letech vrací k hokeji – bude hrát ve druhé lize za Orlovou, kde se potká i se synem Matějem.

NHL 20

„Syn mi napsal, jestli bych to nechtěl zkusit. Dva, tři dny jsem si s tím pohrával, zvážil jsem všechna pro i proti... A pak jsem si řekl – proč ne," prozradil Potočný v rozhovoru pro hcorlova.cz. 

Potočný je ikonou havířovského hokeje: jako hráč i manažer se od roku 2010 podílel na vzniku obrozeného AZetu. Z popela vznikl klub, který je nyní na šestém místě Chance ligy.

Potočný hrál také za Karvinou, Brno nebo Šumperk a několik sezon působil právě v Orlové. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v Dánsku, Norsku a Polsku.

„Co jsme se bavili s trenérem, tak nás dá se synem do jedné lajny."

Potočný ukončil kariéru už v roce 2012. Návrat tedy nebude snadný. „Sportuju celý život, i po kariéře se člověk o sebe nějak stará. První tréninky byly těžké, ale nějak to půjde."

Nastoupit by měl už v sobotu proti Havlíčkově Brodu. „Co jsme se bavili s trenérem, tak nás dá se synem do jedné lajny. Jsme oba útočníci. Pak se uvidí, bude záležet na trenérovi. Mně bude stačit, že jsme v jednom týmu," řekl pro klubové stránky Orlové.

Nemělo by se však jednat o jeden symbolický start – Potočný by rád v Orlové dohrál sezonu. „Uvidím po zápase, co mi řekne zdraví. To už není takové jako dřív, záda bolí hodně. Ale pokud to zdraví dovolí, tak chci dohrát celou sezonu," cituje ho web hcorlova.cz.

„Pokud to zdraví dovolí, tak chci dohrát celou sezonu."

Jeho osmnáctiletý syn Matěj letos působí převážně ve vítkovické juniorce (33 zápasů, 4+19). Před lednovou uzávěrkou přestupů mu Vítkovice vyřídily angažmá v Orlové. 

A nyní ho tedy čeká dojemný start s otcem. „Tátu jsem sledoval odmalička. Hokeji věnoval veškerý čas. Obdivoval jsem ho, jak hokej miluje a dává mu všechno," líčil před časem pro hokej.cz.

Druhá liga uvidí další skvělý příběh!

Takhle se Martin Potočný v roce 2012 loučil s kariérou. Po boku měl i syna Matěje.

Takhle se Martin Potočný v roce 2012 loučil s kariérou. Po boku měl i syna Matěje. | Foto: az-fans.net

Takhle se s Martinem Potočným rozloučili havířovští fanoušci.

Takhle se s Martinem Potočným rozloučili havířovští fanoušci. | Foto: Karel Vaculík, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz