Čtvrtá lajna Pirátů řádí. Daří se mi, jásá mladík Lauko po emotivním derby

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutov otevřel skupinu o umístění derby s Litvínovem, který vyhrál na ledě soupeře 4:3 v prodloužení a potvrdil pravidlo posledních vzájemných zápasů. Piráti se museli obejít bez kapitána a nejproduktivnějšího muže týmu Michala Vondrky, kterého úspěšně nahradila čtvrtá formace ve složení Jakub Lauko, Martin Šťovíček a Nicolas Hlava, který byl v polovině hrací doby vyloučen do konce utkání. Přesto zbývající mladíci zajistili dva góly ze tří.

Nový fanshop

Mladý talent chomutovského hokeje Jakub Lauko v posledních zápasech intenzivně boduje, k čemuž mu pomáhá i stálá formace. „Hrozně se mi daří a je to výborné. V lajně už jsme delší dobu spolu, takže jsme si řekli, jak to můžeme hrát,“ uvedl.

Hráči čtvrté formace dostávají v posledních duelech přibližně patnáct minut na zápas, čehož maximálně využívají. „Chceme hrát každé střídání naplno, protože nevíme, kolik dostaneme prostoru na ledě. To se nám daří, hrajeme aktivně a dostáváme za to odměny,“ liboval si forvard.

Velká porce času se nedatuje jenom do rovnovážného počtu hráčů na ledě, ale také do přesilovek a oslabení. Proti Vervě se spolupráce Lauko – Šťovíček vyplatila v obou speciálních týmech, jelikož v nestandardním počtu hráčů v poli dvakrát skórovali. „Když nás pan Růžička pošle na přesilovku, tak si řekneme kdo kde bude stát a nějak to sehrajeme. Dvakrát jsme dali šťastný gól, ale počítají se,“ uvedl rodák z Prahy.

Osa mezi zmíněnými forvardy se vyplatila ve vlastním oslabení už proti Spartě, s Vervou tomu nebylo jinak. „Stalo se mi to snad někdy v mladším dorostu. Už si to ale vůbec nevybavuji. Je to hodně zvláštní a užíváme si to,“ culil se Jakub Lauko, který pokaždé našel přesnou přihrávkou svého spoluhráče a připravil mu ideální střelecké pozice.

Zákrok Nicolase Hlavy na Františka Gerháta

V utkání s Vervou sudí rozdali celkem 49 trestných minut. Některé zákroky, po kterých odcházeli hráči za pomoci lékařů, ani potrestány nebyly. „Byl to emotivní zápas se zákroky na hraně i za hranou. Ale musíme si zvykat, protože Litvínov se potřebuje připravit na baráž, takže takhle hrát bude,“ uvědomoval si.

Jelikož Piráti s černožlutými neuhráli plný bodový zisk, o definitivní záchraně mohou rozhodnout až v Jihlavě. „Kdybychom vyhráli, bylo by to lepší, protože ještě není vůbec nic hotového. Můžeme být rádi za jeden bod. Nevím, jak vypadá tabulka, ale když s Duklou vyhrajeme, bude hotovo,“ uzavřel Jakub Lauko.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz