Čtyři hodiny spánku a ztracené bágly. Ale chci nastoupit, hlásí Jiříček před Kanadou

Foto: Trevor MacMillan, Hockey Canada

26. prosince 2022, 11:39

Ondřej Mach

Pořádně komplikovanou cestu do dějiště juniorského šampionátu prožil David Jiříček. Jeden z hlavních tahounů české reprezentace se k týmu připojil až den před úvodním zápasem proti Kanadě.

„Nebylo to úplně příjemné,“ přiznává na rovinu Jiříček. 

No, nepříjemné. Spíš opravdu strastiplné.

Lídr české dvacítky měl původně do Halifaxu odletět už 23. prosince, jenže...

Vinou špatného počasí byly tisíce letů zrušeny. Severní Ameriku svírají tuhé mrazy, na středozápadě Spojených států dokonce řádila masivní zimní bouře.

„Letěl jsem až o den později, navíc vzniklo asi osmihodinové zpoždění.“

„Letěl jsem až o den později, navíc vzniklo asi osmihodinové zpoždění. Zůstal jsem v Torontu, kde se mi ztratil bágl, na který čekám. Přespal jsem tam a 25. letěl do Montrealu a odtud do Halifaxu,“ popisuje cestování Jiříček. 

„Z 24. na 25. prosince jsem spal čtyři hodiny, protože jsem musel čekat v Torontu na bágly, které stejně nepřišly. Ale budu dělat sto procent, abych se trochu připravil,“ dodává šestka letošního draftu.

Právě ztracená výstroj je další komplikací s ohledem na Jiříčkův případný start proti Kanadě. Realizační tým ale udělá vše pro to, aby z pondělí na úterý na ledě nechyběl.

„Chtěl bych nastoupit, ale to je na trenérech. Uvidíme zítra ráno, jak se budu cítit. Záleží, co si budou myslet trenéři,“ hlásí Jiříček.

„Chtěl bych nastoupit, ale to je na trenérech.“

O všem se rozhodne až po ranním rozbruslení. Jeho přítomnost by pro národní tým každopádně byla velkou vzpruhou: Jiříček má patřit mezi klíčové členy českého výběru.

A také mezi největší hvězdy celého turnaje. Devatenáctiletý zadák před časem debutoval v NHL a na farmě Columbusu hned první rok vyčnívá. 

V kanadském bodování obránců AHL se dokonce nachází na skvělém devátém místě. Po devatenácti utkáních zaznamenal bilanci pěti branek a patnácti asistencí.

„Máme dobré přesilovky, takže z nich bodově těžím.“

„S Clevelandem jsme teď měli sérii proher, takže nálada tam nebyla úplně ideální. Snad se to po novém roce zvedne. Máme dobré přesilovky, takže z nich bodově těžím,“ povídá Jiříček závěrem.

Co k tomu říct... ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Neděle 25. prosince 2022

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz