Čtyři roky a dost! V Kometě se loučí další pamětník obou titulů

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Přestože ještě v Brně neodkryli podobu trenérského štábu pro příští sezonu 2020/21, už nyní je jasné, že dozná změn. V klubu se totiž loučí uznávaný kondiční kouč Miloš Peca.

partneři českého hokeje

„Myslím, že jak z mé strany, tak ze strany Komety, už to chtělo po dlouhých letech nějaký nový impuls a celkovou změnu,“ říká pro hokej.cz šestatřicetiletý odborník, který přišel do klubu v polovině dubna 2016 a vydržel tam kompletní čtyři sezony.

„Jedním z hlavních důvodů mého konce je však to, že se mi před osmi měsíci narodila dcera, kterou jsem neměl možnost příliš vídat. Bydlí totiž s mou přítelkyní téměř dvě stě kilometrů od Brna,“ dodává Miloš Peca ke svému loučení na jihu Moravy.

Během svého zdařilého působení slavil s Kometou hned dva tituly. „Jsem strašně rád, že jsem mohl být součástí tak velké a úspěšné organizace. Ale jak to ve sportu často bývá, tak nejen hráči, ale i členové realizačního týmu se mění,“ hlásí Peca.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

„Osobně jsem moc rád, že jsem mohl poznat takové osobnosti českého hokeje jako jsou například Martin Erat, Tomáš Plekanec, Leoš Čermák a především Libor Zábranský. A hlavně je skvělé, že jsem s nimi mohl pracovat,“ těší kondičního kouče.

V současné době se však plně věnuje své rodině. „A nějaký ten pátek rozhodně ještě budu,“ tvrdí Peca. Ten se dřív v Liberci staral o individuální přípravu hokejistů či tenistů, s útočníkem NHL Pavlem Zachou dokonce strávil půl roku v zámoří.

O další práci zatím jasno nemá. „To, jestli se výhledově budu věnovat kondiční přípravě sportovců v jiné organizaci, nebo mé další kroky povedou k individuální práci se sportovci z jiných sportovních disciplín, zatím sám netuším,“ prozrazuje na závěr.

Už dřív vyšlo na povrch, že v Kometě po šesti letech končí slovenský obránce Tomáš Malec, s nímž tamní vedení neprodlouží smlouvu. A na odchodu je i jeho krajan Marek Čiliak, zkušeného brankáře lanaří extraligový nováček z Českých Budějovic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz