Čtyřicátník Bednář slavil výhrou! Byli jsme podstatně lepší, říká o derby

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

10. listopadu 2016, 14:17

Martin Voltr

Dvacet bodů, taková už je propast mezi oběma východočeskými rivaly. Také v derby hned po přestávce potvrdil Hradec Králové aktuální nadvládu, i když měl namále. Výhra 4:3 ale znamenala povedenou oslavu pro dvojici jeho opor – vedle 23. narozenin gólmana Patrika Rybára završil Jaroslav Bednář kulatou čtyřicítku! „Už jsem přišel dřív za naším pokladníkem a vyplatil se, abych to nedramatizoval,“ usmíval se hradecký kapitán.

Možná nosí trochu zamračený výraz, přesto Bednář dobře ví, co je v takovém věku potřeba: Hokejem se netrápit, ale bavit! A to pro druhé letošní derby rozhodně platilo. „Přiznám se, že po té delší pauze nohy nejezdily tak, jak bych si představoval. Ale užili jsme si to. I když jsme zápas zbytečně zdramatizovali, šancí jsme měli mraky, na sedm osm gólů... Ale mě to bavilo. Od prvního střídání jsem byl přesvědčený, že zápas vyhrajeme. Měl jsem v sobě takový divný tušení,“ vyprávěl.

„Když se podíváš, kolik přijde lidí. Hrajeme v Pardubicích a máme tady výbornou kulisu, tak co máš jinýho dělat. Derby tě pohltí.“

Ačkoli ještě v poledne před zápasem zbývalo na pokladnách přes tisíc lístků a řada sedaček zůstala prázdných, nakonec moderátor zahlásil vyprodanou halu. A hrát před deseti tisícovkami diváků? To je radost pro každého!

„Když se podíváš, kolik přijde lidí. Hrajeme v Pardubicích a máme tady výbornou kulisu, lidi připraví výborné choreo, tak co máš jinýho dělat. To derby tě pohltí, tak se snažíš pro fanoušky taky něco udělat,“ popisoval Bednář svou motivaci.

Jenom by byl rád, kdyby Mountfield rozhodl zápas dřív. Měl na to velké šance, Pardubice přestřílel 37:16, přesto se nakonec třásl o výsledek. Rozhodl až v 54. minutě Blaž Gregorc. „Škoda, že třeba naše lajna nedala víc gólů. Ve druhé třetině jsme měli co střídání, to jasnou tutovku. Ať jsem jel já nebo Roman (Kukumberg) sám na bránu, Rasty (Dej) mohl dát taky gól... Šancí jsme měli mraky, jenom shodou náhod to tam nepadlo, gólman taky chytal docela dobře. Ale já jsem byl celý zápas v klidu,“ opakoval kapitán.

Ke čtyřicetinám nakonec dostal možná ten nejcennější dárek – výhru v derby. „Už jsem přišel dřív za naším pokladníkem, dvacet dvojkou,“ naráží na Jiřího Šimánka, „a vyplatil jsem se. Abych to nedramatizoval a hráči se soustředili na zápas. Ale půjdeme na pivo,“ odlehčil Bednář.

„Myslel jsem si, že začnu až někdy začátkem prosince.“

Hradci by se od úvodu dýchalo rozhodně hůř, nebýt jednoho povedeného návratu. Rudolf Červený na začátku října v zápase s Libercem málem přišel o malíček, ale už teď se vrátil zpátky do extraligového kolotoče. A byl to právě on, kdo přišel s bleskovou odpovědí, jakmile se ve druhé minutě Pardubice dostaly do vedení. Místo aby sebevědomí domácích dostalo injekci, zápas jel zase od nuly.

„Nechal jsem si na prst udělat speciální dlahu, která mi ho teď docela chrání. Asi se to teď nebude lepšit, protože hokejek do ruky jde za zápas dost. Ale nemělo by se to horšit. A to je zpráva, při které jsem si řekl, že můžu nastoupit,“ vysvětloval. Zároveň ale přiznal, že cit na hokejce nemá stoprocentní. „Ideální to není, ale nebylo to špatné. Takže budu pokračovat,“ usmál se.

Původně se přitom zdálo, že ošklivé zranění pustí Červeného do hry tak po dvou měsících. „Myslel jsem si, že začnu až někdy začátkem prosince. Ale hojilo se to docela dobře, tak před týdnem jsem si řekl, že to zkusím na tréninku. A šlo to. Na to, že jsem nehrál přes pět týdnů, jsem se teď cítil docela dobře.“

Aby ne – před kulisou, kterou jeho týmu hradečtí fanoušci na půdě soupeře vytvořili. „Hráli jsme pomalu doma, cítili jsme se skvěle. Moc jim děkujeme,“ dodal.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz