Dá zapomenout na špatný rok? Wolf to zkusí v Prostějově

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

V mládežnickém věku patřil k talentům Sparty, chytal za reprezentace a ročník 2018/2019 strávil ve Švédsku. Od Adama Wolfa se tedy loni po jeho příchodu do Kadaně čekalo celkem dost.

Chance liga na Hokejka TV

Jenže zklamal. V úvodu sezony dostal poměrně dost příležitostí, ale ani jednou nepomohl Kadani k výhře. Ve třinácti zápasech měl úspěšnost zákroků 85,54 % a průměr inkasovaných branek 4,88.

Trhači se zvedli až po příchodu nového brankáře Jakuba Neužila. Wolf poté sbíral starty převážně v druholigové Kobře.

Nyní zamířil urostlý dvacetiletý gólman na zkoušku do Prostějova. Když uspěje, vytvoří dvojici se zkušeným Ondřejem Bláhou. „O svou pozici bojuje, musí nás přesvědčit," potvrdil pro Prostějovský deník sportovní manažer Jiří Vykoukal. 

„O svou pozici bojuje, musí nás přesvědčit."

A co další doplnění kádru? „Teď nic nechystáme. Počkáme zhruba tři týdny, jak budou vypadat extraligové kádry. Kdyby se z nich někdo uvolnil, tak bychom o tom uvažovali," dodal Vykoukal.

Jestřábi po nepovedeném ročníku, kdy skončili daleko za branami do play off, obměnili víc než půlku týmu. Přivedli zajímavé posily, problémem ale může být šířka soupisky.

„Loni jsme měli podporu alespoň Pardubic, dejme tomu také Hradce Králové. Letos nebudeme mít nikoho, o to to bude samozřejmě těžší," přiznal Vykoukal v rozhovoru pro Deník.

„Počkáme zhruba tři týdny, jak budou vypadat extraligové kádry."

„Pokud nemáte nikoho za zády, kdo by vám dal někoho v době, kdy máte své hráče zraněné, tak to není příjemné. Z toho mám obavy. Nebudu říkat, že ne. V případě, že ten kádr nebudeme mít dost široký, tak to bude tento rok složité," uvědomuje si.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Ondřej Bláha, Kryštof Rochla, Adam Wolf.

Obránci: Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Jakub Matyáš, Martin Pěnčík, René Piegl, Aleš Sova, Robin Staněk.

Útočníci: David Bartoš, Michal Gago, Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Tomáš Kaut, Lukáš Motloch, Petr Mrázek, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, Daniel Vachutka, František Wágner, Lukáš Žálčík, Michal Janeček.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz